İkametgâhtan hırsızlık
Kayıp şahıs
Süt bedelleri ödeniyor
BAY-SEN’den eylem
Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 16:00
 
Ahmet Derya, CTP'lilere seslendi: Çığlığımızı duyun
KIBRIS Haberi


Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin 27. Olağan Kurultayı bugün Atatürk Spor Salonu'nda devam ediyor. CTP Parti Meclisi üyesi adayı Ahmet Derya, salondakilere seslenerek, “Hepiniz yaşıyor ve görüyorsunuz, biz toplum olarak ortağı olduğumuz bir devleti yitirdik, bugünse yurdumuzu yitiriyoruz. Ben sizden bizim çığlığımızı duyun istiyorum. Çünkü yurdumuz gidiyor” ifadelerine yer verdi.

“Her ne kadar boş bir salon olsa da CTP olarak bir kurultayımızı daha yaşıyoruz. Bu kurultaya gelirken bir grup dostumuz ile birlikte durduk ve ülkemizin koşullarına baktık. Nedir ülkemizde yaşananlar? Bu koşullar yaşanırken CTP’den nasıl bir duruş ve tavır bekliyoruz, bunları alt alta getirerek karar tasarısı yazdık. Bu karar tasarısını okuyanlardan tepki aldık. Bireylerin teker teker kaygıları var.
Siyasi partilerin oy kaybetme, sendikaların üye kaybetme kaygısı var ve bu nedenle susuluyor. Suskunluğun bedeli konuşmaktan daha ağırdır. Sustuğumuz için bunun bedelini gelecek nesillere veremeyeceğiz. Erhürman kurultay sürecinde sık sık Kıbrıs sorununun çözümüne ve federasyona vurgu yaptı. Bunun için teşekkür ederim, ama geçen yıl iki seçim yaşadık. Biz o seçimlerde yeterince Kıbrıs sorunu ve federasyonu konuşmadık. Seçimler sadece partilerin Meclis’te temsil edilmesinin aracı değildir.

Annan Planı’ndan önce belediye seçimine giderken belediyecilik konuşmadık, çözümü AB’yi konuştuk. Erhürman vurguladı, “Yeni hükümet federal çözümden uzaklaştı, AB çatısı altında 2 devletli çözüm diyor. CTP’nin içerisinde bulunduğu hükümet, rast gele yıkılmadı. O hükümeti yıkanlar bu politikanın arkasında olanlardır.

Toplum mühendisliği yürütülüyor, Kıbrıs Türk toplumu azınlık haline getirilmeye çalışılıyor. Siyasi eşitlik önemli, ama çözümü konuşacaksak, Rumlar için önemli olanı da CTP konuşmalıdır. Hepiniz yaşıyor ve görüyorsunuz, biz toplum olarak ortağı olduğumuz bir devleti yitirdik, bugünse yurdumuzu yitiriyoruz. Ben sizden bizim çığlığımızı duyun istiyorum. Çünkü yurdumuz gidiyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ahmet, Derya,, CTP'lilere, seslendi:, Çığlığımızı, duyun,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı