Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 18:17
 
AKEL ile ELAM, bayrak olayı üzerinden kapıştı!
KIBRIS Haberi


KKTC'de büyük tepki ile karşılanan ELAM'ın KKTC  bayrağını yakması olayı, bugün öğlen SIGMA TV'de yayınlanan açık oturumda, AKEL ve ELAM vekilleri arasında çok sert tartışmalar yaşanmasına sebep oldu.

"Ön Sayfa" adlı programa katılan AKEL Milletvekili George Georgios ile ELAM sözcüsü Geadis Geadi, program boyunca çok sert sözlerle birbirlerini suçlarken, zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Tartışmanın bir kısmının 2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat üzerinden devam etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

AKEL Milletvekili Georgios programda ELAM'ı provokasyon yapmak ile suçlayarak, "söz konusu provokasyon adadaki havayı zehirliyor" diye konuştu. Geadis ise söz konusu olayın bir tepki gösterisi olduğunu söyleyerek, KKTC makamlarının olayın faillerini istemesine AKEL'in sessiz kalmasını sert dille eleştirdi.

Bunun üzerine Georgios'un ELAM sözcüsüne "o kadar güçlüyseniz, tankları alıp gidin de onları yenin" demesi ise ortamı gerdi.

Tartışmanın devamında Geadis'in, Georgios'a, "siz ada üzerinde uçuş yapan Yunan F-16'ları ile uğraşacağınıza, gidip Yavuz, Fatih ve Barbaros gemileri ile uğraşın" diye cevap verdiği gözlemlendi.

Geadis'in, Türkiye'nin ada etrafındaki gaz arama faaliyetlerini ve Maraş açılımını hatırlatması üzerine ise AKEL Milletvekilinin "sen önce git askerliğini yap" dediği duyulurken, askerlik hizmetini yapmadığı bilinen sözcünün "sağlık sorunlarım yüzünden askere gidemedim" dediği kayıtlara geçti.

Georgios tartışmanın devamında, ELAM gibi zihniyetler yüzünden yaratılan paranoyanın sürdüğünü hatırlatarak, bu zihniyetlerin, Kıbrıs adasının yarısının Türkiye tarafından işgal edilmesini sağlayan olayların baş mimarı olduğunu dile getirdi.

ELAM Sözcüsü Geadis'in,  2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın AKEL ile olan sıcak ilişkilerini gündeme getirerek, Talat'ın bir savaş suçlusu olduğunu iddia etmesi üzerine, Georgios "Sayın Talat, yeniden birleşme çabalarındaki çalışmaları ile kendini ispat etmiştir" diye konuştu.

Kaynak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AKEL, ile, ELAM,, bayrak, olayı, üzerinden, kapıştı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı