Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 14:50
 
Anastasiadis'e 'jet' soruşturması!
GÜNEY KIBRIS Haberi


Rum kamuoyunda büyük tartışma yaratan olayla ilgili, dün başkanlık sarayına giden kamu denetçileri, gerekli dökümanları toplarken, Politis Gazetesi, Larnaka Havalimanında konuşlanmış olan Boeing 737-800 model özel jetin, Anastasiadis’in yakın arkadaşı olan Suudi bir işadamına ait olduğunu iddia etmişti.

Jet olayı, Anastasiadis’in geçen hafta sonu New York dönüşü sırasında, kalkıştan 3 saat sonra yaşanan kokpit arızası sonrası, alana geri dönerek acil iniş yapması sonucu ortaya çıkmış, Rum kamuoyu jetin hangi şartlarda, hangi ödeme koşullarında ve ne sebeple kullandığı konusunda cevaplanması gereken sorular olduğunu yazmıştı.

Başkanlık Sarayından yapılan açıklamada ise, özel uçak tahsisinin her zaman gerekli olabileceği belirtilmiş ve söz konusu kiralamanın 3-4 şirkete sorulduktan sonra yapıldığını açıklamıştı.

Ancak Politis’in, uçağın Anastasiadis’in arkadaşı olan Suudi işadamına ait olduğunu iddia etmesinin ardından, tartışma alevlenmişti. Rum muhalefeti, Anastasiadis’in vergi mükelleflerinin paraları ile özel jet kiralamasını ‘gereksiz lüks’ ve ‘görevi suistimal’ olarak niteliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Anastasiadis'e, 'jet', soruşturması!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı