Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 13:02
 
Anastasiadis: Emlak piyasasındaki hızlanma devam edecek
Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades, emlak sektöründeki hızlanmanın büyük ölçüde ülkede çok sayıda yerel ve yabancı yatırımıyla beslenerek devam edeceğini söyledi. 2019 Devlet Mimarlık Ödülleri töreninde konuşan Anastasiades, öncelikli ilgilerinin, doğal ve yapısal görünümü geliştirmek amacıyla çabaları desteklemek ve inşaat sektöründeki hızı daha da artırmak olduğunu vurguladı.
GÜNEY KIBRIS Haberi


Nicos Anastasiades, işsizliğin azalmasıyla birlikte yüksek istihdam oranlarının, aynı zamanda emlak sektöründeki hızın hem satış hem de inşaat izinlerine kayıttaki önemli artışın, sektörün ülkeye çok yönlü katkılarıyla iyileştiğini gösterdiğine dikkat çekti.
 
“Ülkemizin rekabetçi avantajlarının hedefli tanıtımıyla ve hükümet tarafından sunulan bir dizi teşvikle daha da büyük ölçüde beklenen hızın, ülkeye çok sayıda yerel ve yabancı yatırımın sağlanmasıyla sonuçlanmıştır” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı, vergiden ayrı, şehir planlaması ve diğer teşviklerin güncelleştirildiğini, değiştirildiğini ve genişletildiğini, hükümetin faydaları çoğaltarak tedbirler teşvik ettiğini anlattı.
 
Anastasiades, “Ekonominin dinamik iyileşmesinden sonra ana hedefimiz, her şeyden önce vatandaşlarımızın yararına olacak ek reformların uygulanması esasında sürdürülebilir büyümede denge sağlanmasıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Anastasiadis:, Emlak, piyasasındaki, hızlanma, devam, edecek, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı