Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 17:52
 
Anastasiadis: Uygulanabilir, yaşayabilir bir çözümün peşindeyiz
GÜNEY KIBRIS Haberi


Rum lider Anastasiadis, Berlin'de gerçekleştirilen üçlü görüşmeye de değinerek Kıbrıs sorunu için “Uygulanabilir, yaşayabilir bir çözümün peşindeyiz” ifadelerini kullandı.
Rum lider Nikos Anastasiadis, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Akıncı’nın katılımıyla gerçekleşen üçlü görüşmede, Lefkoşa’nın peşinde olduğu tek şeyin, “dış bağımlılığın, garantilerin ve işgal güçlerinin olmadığı normal bir devlet oluşturulması için Kıbrıs Cumhuriyeti’nin dönüştürüleceği uygulanabilir ve yaşayabilir bir çözüm olduğunu” vurguladı.

Dün bir toplantıda konuşan Anastasiadis, “Bu çözümü birlikte yaratabilmede bağımsız olmak istiyoruz. Aksi takdirde kaderimiz üçüncü bir ülkenin, yani Türkiye’nin iradesine kalacaktır” dedi.

“Bir çözüm, barış ve huzur içinde bir arada yaşamak istiyoruz ancak bu toplumlara farklı imtiyazlar verilerek elde edilemez” şeklinde konuşan Anastasiadis, siyasi eşitliğin siyasi eşitsizliğe götürmemesi gerektiğini söyledi.

En önemli şeyin uygulanabilir ve yaşayabilir normal bir devlete sahip olmak olduğuna işaret eden Anastasiadis, şöyle devam etti:

“Peşinde olduğumuz budur, benim vizyonum budur ve bu Cumhurbaşkanlığım sona erene kadar hedefim olacaktır.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Anastasiadis:, Uygulanabilir,, yaşayabilir, bir, çözümün, peşindeyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı