Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 14:56
 
Atakan: Vatandaşın sabit telefona yönelmesi sağlandı
KIBRIS Haberi


Telekomünikasyonda ücretlendirmelerde yapılan değişikliğin sürümden kazanma noktasında vatandaşın sabit telefona yönelmesini sağladığını dile getiren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan, kesin rakamların Kasım sonunda alınacağını dile getirdi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, net rakamları paylaşmak için Kasım sonunun beklenmesi gerektiğini dile getirdi. 

Dairenin işlemlerden elde ettiği gelirlerle dönen bir yapıda olmadığını dile getiren Atakan, elde edilen gelirin Maliye Bakanlığına aktarıldığını belirtti. 

Atakan, yapılan değişikliği çeşitli yerlere çeken açıklamaları kendisinin de okuduğunu söyledi.
Bu yaklaşımları son derece hassasiyetle karşıladığını söyleyen Atakan, kamu otoritesinin kesinlikle ortadan kaldırılmayacağını, kamunun bir otorite olarak orada olacağını defalarca iletmelerine rağmen sendikaların konuyu başka şekilde ortaya koyduğunu dile getirdi.

Bunun hayat pahalılığı sepetini düşürmek için atılan bir adım olduğu iddialarına karşı telekomünikasyon bedellerinin ilgili sepette ilk 20’de bile olmadığını anımsatan Atakan, ilgili sepetin güncellenmesi gerektiğini de belirtti.

“SÜRÜMDEN KAZANMA NOKTASINDA VATANDAŞIN SABİT TELEFONA YÖNELMESİ SAĞLANDI…KESİN RAKAMLAR KASIM SONU”

Yapılan değişikliğin sürümden kazanma noktasında vatandaşın sabit telefona yönelmesini sağladığını dile getiren Atakan, kesin rakamların Kasım sonunda alınacağını dile getirdi.

Atakan gelirlerin azaltılması, ya da Daireyi ortadan kaldırma gibi bir yaklaşımı asla kabul etmeyeceğini söyledi ve böyle bir düşünceleri olsa oraya 25 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yapmayacaklarına işaret etti.

Atakan, fiyatı 8 kuruştan 1 kuruşa düşürmenin murat edilen şekilde sürüme yansıması olmazsa diğer yönde bir çalışmaya gideceklerini anlattı. 

8 kuruştan 1 kuruşa düşürme kararının neye göre verildiği sorusu üzerine Atakan, vergiler ve diğer hesaplamalar nedeniyle düşülebilecek alt sınırın 1 kuruş olduğunu kaydetti. Atakan amaçlarının sabit hattın itibarını artırmak olduğunu da anlattı. 

“ÖZEL-KAMU İŞBİRLİĞİ OLACAK ANCAK ALTYAPI ANA OMURGASI KAMU ELİNDE KALMAYA DEVAM EDECEK”

Altyapıyı özelleştirme ya da kamu-özel ortaklık düşüncesi olup olmadığı sorusu üzerine Atakan, özel-kamu işbirliği olacağını ancak altyapı ana omurgasının kamu elinde kalmaya devam edeceğini vurguladı. 

Atakan, altyapıdaki ana fiber optik omurganın devletin olmaya devam edeceğini bunun aksinin tartışmaya bile açık olmadığını kaydetti. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Atakan:, Vatandaşın, sabit, telefona, yönelmesi, sağlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı