Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 11:38
 
Ataoğlu: Makama getirdiklerimiz yanımızda durmadı
KIBRIS Haberi


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, isim vermeden eleştirerek, “Makam verdiklerimiz, daha sonra yanımızdan gitti. Makama getirdiklerimiz yanımızda durmadı” ifadelerini kullandı.
DP eski Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın kendisine, “Eğer aday olacaksam, bağımsız aday olurum” dediğini dile getiren Ataoğlu, Denktaş’ın 2020 mi 2025 mi onun araştırmasını yapacağını da söylediğini anlattı. DP Genel Başkanı Ataoğlu, Serdar Denktaş’ın aday olduğunu açıklarsa, parti olarak onun arkasında duracaklarını vurguladı.
Genç TV’de yayınlanan Mustafa Alkan’ın sunduğu Er Meydanı’na konuk olan Ataoğlu, “Partinin sizi benimsediğini fark ettiniz mi?” sorusuna yanıt vererek, sadece kurultayda değil, kurultay öncesi araştırmalarında, sohbetlerinde de bunu gördüğünü; herkesin genel başkan olması ile ilgili yorumlar aldığını ve bunu söyleyenlerin canı gönülden söylediğini değerlendirdi.
Parti başkanlığı için sadece parti içi değil, parti dışından kişiler de olumlu yanıt aldığını işaret eden Ataoğlu,  “Tüm sonuçlar pozitif sonuçlardı” şeklinde konuştu.
“SERDAR BEY, PARTİNİN İÇERİSİNE KARIŞMAYACAĞINI SÖYLEDİ”
Serdar Denktaş’ın sadece partinin abisi olarak duracağını kendisine söylediğini aktaran Fikri Ataoğlu, “Serdar Bey, partinin başına kim gelirse gelsin, bir abi olarak duracağını, telefonunun bir ihtiyaç anında her zaman açık olduğunu, ancak partinin içerisine karışmayacağını söyledi” ifadelerini kullandı.
“DENKTAŞ’IN BENİ İNDİRECEĞİNİ, BANA OYUN OYNANDIĞINI SÖYLEYENLER OLDU”
Aday olup-olmaması ile ilgili bunun bana kendisine bir oyun olduğunu, sonunda Denktaş’ın kenisini indireceğini ve karşısına aday çıkaracağını söyleyenler olduğuna dikkat çeken Ataoğlu, “Ancak Denktaş’ın bana bunu yapmayacağını söyledim ve ben haklı çıktım” dedi.
“HÜKÜMETİN HERHANGİ BİR ŞEY YAPTIĞINI GÖRMEDİM”
Mevcut hükümet hakkında değerlendirmelerde bulunan Fikri Ataoğlu, hükümetin herhangi bir şey yaptığını görmediğine dikkat çekerek, “100 günlüğünü açıkladıklarında da bir şey yoktu, şimdi de bir şey yok. Bir uyumsuzluk olduğunu görüyoruz” diye konuştu. 
“HÜKÜMET, MUHALEFETTEN DAHA FAZLA MUHALEFET YAPIYOR”
Salı günlerinin normalde muhalefetin konuşma günü olduğunu, ancak Salı günlerinin muhalefetin konuşması yerine daha çok hükümet milletvekillerinin konuşma yaptığından söz eden DP Genel Başkanı Ataoğlu, “Yani alışık olmadığımız bir ortam. Hükümet, muhalefetten daha fazla muhalefet yapıyor” dedi.
“OLGUN BEY ZAMANINDA NE DEĞİŞTİ?”
Mustafa Alkan’ın Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun Maliye’nin daha iyi düzeyde olduğu üzerindeki sorusu üzerine yanıt veren Ataoğlu, şunları söyledi: “Olgun beyin Maliye’nin daha iyi düzeyde olduğu dönem nedir? Serdar bey ve olgun bey maliye bakanlığı yaptı. Serdar bey bir kuruş para almadan ödemeleri yaptı, her şeyi yaptı, Olgun Bey zamanında ne değişti, öte yandan para da geldi, böyle olmasına rağmen mi Olgun bey daha iyi pozisyondayız diyor”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ataoğlu:, Makama, getirdiklerimiz, yanımızda, durmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı