Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:35
 
Atlas’ın amcası: Polis, Atlas’ın hastane kayıtlarını bulamıyor
KIBRIS Haberi


Ani ölümü KKTC’yi yasa boğa 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu’nun ‘doktor kaynaklı bir ihmal’ sonucu hayatını kaybettiğine ilişkin iddialara bir yenisi daha eklendi.

Küçük Atlas’ın büyük amcası ve Yayla Muhtarı Murat Rüstemoğlu, Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altner’in sunduğu ‘Sabah Postası’ programına telefonla bağlanarak çarpıcı iddialarda bulundu.

Polisin, küçük Atlas’a dair ne hastane kayıtlarına ne de uygulanan tedavi yöntemlerine ulaşamadığını öne süren amca Rüstemoğlu, “hangi odada tedavi gördüğünü bile annesine sormak zorunda kaldılar” dedi.

Sağlık Bakanı Pilli’ye de sitemde bulunan Murat Rüstemoğlu, “Sağlık Bakanı ne cenazeye, ne de hastaneye gelmedi, hiçbirinde görmedik. Pilli bizim bölgelimiz. Bizim ailemizden yüksek oranda oy aldı. Ama baş sağlığı için bile aramadı” dedi.

Atlas’ın neden vefat ettiğini henüz öğrenemediklerini belirten Murat Rüstemoğlu, “Sağlık Bakanı, doktorlar çıkıp açıklasın. Açıklama yapmadıkları için, ilaçtan zehirlenerek öldüğünü bile düşünüyoruz. Tüm ihtimalleri değerlendiriyoruz. Neden vefat ettiğini bilmek istiyoruz” diyerek feryat etti.

Acılı amca, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Biz bu acıyı çekiyoruz ve çocuğumuzun geri gelmeyeceğini biliyoruz. Ama başka insanların bu acıyı yaşamasını istemiyoruz. Suçlu varsa, cezasını çeksin istiyoruz…”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Atlas’ın, amcası:, Polis,, Atlas’ın, hastane, kayıtlarını, bulamıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı