Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:39
 
Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar: ' “BİZLERİN GÖREVİ, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN AYDINLATTIĞI YOLDA YÜRÜME KARARLILIĞINA SAHİP KUŞAKLAR YETİŞTİRMEK”
KIBRIS Haberi


Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, görevlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığına sahip kuşaklar yetiştirmek olduğunu vurguladı. 
 

 

Özçınar, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamanın heyecanı içerisinde olduklarını belirterek, “101. yılına ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik veSpor Bayramı coşkusu, bu yıl Korona virüs önlemleri nedeniyle meydanlarda değil, dijital mecralarda yaşanacak. Ancak tüm dünyayı tehdit eden pandemi süreci içimizdeki coşku ve heyecana engel değildir” dedi. 
 

Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gün olan bu özel günü, bağımsızlığın gençler sayesinde korunabileceği bilinciyle “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak, Türk gençliğine armağan ettiğini ifade eden Özçınar, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
 

“Bizlerin görevi ise, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığına sahip kuşaklar yetiştirmektir.19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı gönülden kutlar, Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmaküzere, tüm şehitleri ve gazileri rahmetle anarım.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Belediyeler, Birliği, Başkanı, Özçınar:, ', “BİZLERİN, GÖREVİ,, ATATÜRK, İLKE, VE, DEVRİMLERİNİN, AYDINLATTIĞI, YOLDA, YÜRÜME, KARARLILIĞINA, SAHİP, KUŞAKLAR, YETİŞTİRMEK”,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı