Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 11:15
 
Brexit: AB'den vatandaşlar ve iş dünyasına sert çağrı
DÜNYA Haberi


Avrupa Komisyonu Sözcüsü Mina Andreeva, anlaşmasız Brexit'in artık çok belirgin bir olasılık olduğunu söyleyerek İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın attığı son adımlar ile birlikte 31 Ekim tarihine kadar anlaşmasız Brexit'i durdurabilecek hamlelerin giderek azaldığına değindi. Andreeva "Avrupa Birliği vatandaşları ve iş dünyası 31 Ekim'de sert bir Brexit'e artık hazırlanmalı" uyarısı yaptı.

İngiltere parlamentosundaki muhalifler ve Johnson'ın kendi partisinden bazı vekiller anlaşmasız Brexit'in gerçekleşmemesi için bu hafta son kozlarını oynarken herkesin aklındaki soru 14 Ekim'de bir erken genel seçime gidilip gidilmeyeceği.


Hazırlıklı olmak için son çağrı
Andreeva uyarısını 'herkesin hazırlıklı olması için son çağrı' şeklinde nitelendirirken "Bu aşamadan sonra olabilecek en iyi durum hali hazırda müzakere edilmiş olan ayrılık anlaşması çerçevesinde Brexit'in gerçekleşmesi" ifadelerini kullandı.

Somut öneri almadık
Johnson'ın AB liderleri ile bir araya gelmesinden bu yana Brexit görüşmelerinde bazı ilerlemeler olsa da G7 zirvesi sırasında konuya ilişkin önemli bir fark oluşmadığını kaydeden Andreeva "Şimdiye kadar Londra'dan tedbir maddesine ilişkin herhangi bir somut öneri almadık" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Brexit:, AB'den, vatandaşlar, ve, iş, dünyasına, sert, çağrı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı