Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 17:45
 
Brüksel Londra'yı Brexit sonrası müzakereleri 'savsaklamakla' suçladı
DÜNYA Haberi


Avrupa Birliği ile Birleşik Krallık arasında, yolları ayırdıktan sonra ilişkilerin nasıl şekilleneceğine dair müzakerelerde zaman daralıyor. AB'nin Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, Londra'yı zamanla yarışılmasına rağmen yavaş adım atmakla suçladı.

Taraflar, Brexit sonrası nasıl bir yol izleneceği ile ilgili görüşmelerin ikinci turu için videokonferans yoluyla bir araya geldi. Toplantıların ardından açıklama yapan Barnier, görüşmelerde "mesafe kaydedilemediğini" söyleyerek müzakerelerin hayal kırıklığı yarattığını ifade etti.

Boris Johnson hükümetinin, Brexit ile ilgili tüm hususların dar bir zaman diliminde sonuca bağlanmasını istediğini hatırlatan Barnier, "Birleşik Krallık ilerlemek için bir çaba göstermezken, bu kadar önemli görüşmeler için çok sıkı bir zaman dilimini de dayatamaz, geçiş sürecinin ertelenmesine karşı duramaz." ifadelerini kullandı.

AB'den 31 Ocak'ta resmen ayrılan Birleşik Krallık'ın 31 Aralık'ta son bulacak geçiş sürecini uzatabilmek için haziran ayına kadar vakti var. Ancak Londra, daha önce iki kez ertelenen Brexit'in tam anlamıyla hayata geçirilebilmesi için herhangi bir ertelemeye sıcak bakmıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Brüksel, Londra'yı, Brexit, sonrası, müzakereleri, 'savsaklamakla', suçladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı