Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 14:19
 
Çakıcı: Kıbrıs'ta karar hakkı Kıbrıslılarındır!
KIBRIS Haberi


Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) 25 Kasım'da Berlin'de gerçekleştirilecek üçlü görüşmeyle ilgili açıklama yaptı.
Genel Başkan Mehmet Çakıcı, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“Gerek bölgesel gerekse Kıbrıs ölçeğinde yaşadığımız birçok sıkıntı ve sorunun temelinde, tek taraflı faaliyetlerin yattığını teşhis etmemiz gerekir. 25 Kasım'a giderken, Kıbrıs sorununun çözümüyle ilgili her iki kesimde de toplumsal güvensizliğin ve tedirginliğin olduğunun farkındayız. Gerginliklerin tırmandırılması ancak aşırı kesimlerin ekmeğine yağ sürmektedir.

TKP-YG olarak, gerginlikleri arttırıcı eylem ve söylemlerden kaçınılması gerektiğini bir kez daha vurgular ve Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin formülün, her iki toplumun da kabul edebileceği bir çözümden geçtiğini hatırlatmak isteriz.

Bu çerçevede, üçlü görüşmeye giderken, her türlü ön şart ileri sürmekten kaçınılması ve referans şartlarının asgari temellerini oluşturacak yapıcı bir tutumla hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun yanı sıra, içinde bulunduğumuz olumsuz atmosferi ve toplumlar arası güvensizliği gidermeye yönelik güven yaratıcı önlemlere de ağırlık verilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Unutulmasın ki, Kıbrıs'ta çözüme karar verecek olan Kıbrıs'taki toplumlardır.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çakıcı:, Kıbrıs'ta, karar, hakkı, Kıbrıslılarındır!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı