Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 18:10
 
Candan: Yurt dışı temsilciliklerinde personeller zor şartlarda çalışıyor
KIBRIS Haberi


Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Armağan Candan, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinin sürdüğü komite görüşmelerinde yurt dışı temsilciliklerde zor şartlarda görev yapan personel ve sorunlarına değindi.
AKPA toplantılarına katılan Meclis heyetinin temaslarına değinen Candan, AKPA’da kendilerinin en çok ilgilendiği ve gündeme gelen konulara değindi. Toplantılarda ele alınan konuların başında kayıp şahıslar konusunun geldiğine işaret eden Candan, ele alınan diğer konuları aktardı.

İki devletli çözüm ve bölünme ihtimalinde, Kıbrıslı Türklerin bütün ada üzerinde ve etrafındaki sulardaki haklarından vazgeçmesi tehlikesinin ortaya çıkacağını söyleyen Candan, bunun Kıbrıslı Türklerin çıkarına olmayacağını; hem Kıbrıslı Türkleri, hem de Türkiye’yi Doğu Akdeniz’in bir köşesine hapsedebileceğini vurguladı.  

“MARAŞ İÇİN ‘2020’ AÇIKLAMASI YAPILDI FAKAT HÜKÜMET POLİTİKASI VAR MI?”

Maraş konusuna da değinen Candan, Başbakan Ersin Tatar’ın geçtiğimiz günlerde 2020 yılına atıfta bulunan açıklamasının, hükümet politikası olup olmadığını sordu.  Candan ayrıca Maronit açılımına dair hangi noktada bulunulduğunu anlatılmasını istedi. 

Meclis AB Uyum Komitesi olarak ellerindeki bütün yasa tasarılarını tamamladıklarını ve bu konuda Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi nezdinde ekstra bir çalışma yapıldığını kaydeden Candan, AB’ye uyumlu yeni yasaların hükümet tarafından tamamlanarak, Meclis’e gönderilmesini beklediklerini belirtti.

Candan, Rum tarafının Yeşil Hat Tüzüğü’nün değiştirilmesine yönelik girişimleri konusunda uyanık olunması gerektiğini ve Avrupa Komisyonu nezdinde, hellim konusunda olduğu gibi girişim yapılmasının elzem olduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Candan:, Yurt, dışı, temsilciliklerinde, personeller, zor, şartlarda, çalışıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı