Haber Detayı
27 Ocak 2019 - Pazar 23:15
 
CHP'DE ŞOK İSTİFA!!!!
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kaftancıoğlu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Daima pusulam olan CHP Örgütüm; sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım."
TÜRKİYE Haberi


Canan Kaftancıoğlu kimdir?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamlayan Kaftancıoğlu, 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak görev yapan Canan Kaftancıoğlu, 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürdü.

Ocak 2018'de CHP İstanbul il başkanlığına seçildi. İl Başkanlığı’na gelmesi sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert sözlerle eleştirildi. Erdoğan, Kaftancıoğlu için “İstanbul'a seçtikleri il başkanı tam bir facia. Elbette demokrasiye saygımız vardır. Bu kişi madem kongre salonunundan çıktı, o halde CHP'nin il başkanı. Bir il başkanının geçmişine baktığımızda bir şey söylememize gerek bırakmıyor. Bakınız bu tweetlerde neler yok ki. Yüzünde poşu ile polisimize taş atmaya kadar… Nasıl bir isim. Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti kimlerin eline kaldı? Ermeni Soykırımı diyerek milletimizi aşağılıyor. Yüzünde maske, elinde taş resmi ona ait değilse bu vandallığa sahip çıktığını belli ediyor” yorumunda bulundu. 

Kaftancıoğlu görevindeki 1. yılında istifasını açıkladı.

Parti Meclisi'nde İstanbul adayları görüşülüyor

CHP'de Parti Meclisi bugün 31 Mart'ta gerçekleştirilecek seçimler için İstanbul ilçe adaylarını belirlemek için toplanmıştı. Parti Meclisi'ne gönderilen listede şu isimler yer almıştı: 

Adalar: Erdem Gül 

Ataşehir: Boş bırakıldı

Avcılar: Hüseyin Aksu

Bahçelievler - Mehmet Ali Özkan

Bakırköy- Bülent Kerimoğlu

Başakşehir- Abdülhadi Akbayrak

Bayrampaşa - Remzi Akbayram

Beşiktaş - Rıza Akpolat

Büyükçekmece - Hasan Akgün

Çatalca - Cem Kara

Çekmeköy - Seyfettin Yıldırım

Esenyurt - Kemal Deniz Bozkurt

Fatih - Soner Özimer

Gaziosmanpaşa - Erkan Kaya

Güngören - İsmet Yaşar

Kadıköy - Şerdil Dara Odabaşı

Kartal - Gökhan Yüksel

Pendik - Mehmet Salih Usta

Sancaktepe - Özgen Nama

Silivri - Özcan Işıklar

Sultanbeyli- Ayhan Koç

Sultangazi - Halil Bozkurt

Şile - Ali Secaattin Güney

Şişli- Fidan Aslan Eroğlu

Tuzla - Salim Gürsoy

Ümraniye- Cafer Aktürk

Üsküdar - Ahmet Kılıç

Zeytinburnu- Adil Emecan

Eyüpsultan - Emel Bilenoğlu

Sarıyer - Şükrü Genç.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CHP'DE, ŞOK, İSTİFA!!!!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı