Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 12:11
 
CTP'de kurultay günü
KIBRIS Haberi


Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) düzenlediği 27. Olağan Kurultayı bugün Atatürk Spor Salonu'nda toplandı. Açılış konuşmasını yapan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, yürümeye devam edecekleri vurgusu yaptı.

Kamu kaynaklarından yararlanamadıklarını, dışlandıklarını, hain ilan edildiklerini, ama yürümeye devam ettiklerini işaret eden Sorakın, “Halkımıza çok şey verdik. Çok şeyler yaptık” dedi.

Hiç kimsenin kendilerini engelleyemeyeceklerinin altını çizen Erdoğan Sorakın, “Demokrasi, insan hakları, adalet diyoruz. İmzalanan protokolün ilk maddelerden bir tanesi, bu ülkede kazanılmış hakları gasp etmek ile ilgili. Bunu yaptıkları halinde başlarına ne geleceğinin hesabını çok iyi yapsınlar” ifadelerini kullandı.

2004-2009 döneminde geçirdikleri tüzüklerle, gerek kamu görevlileri, gerekse öğretmenler için adil sınav sistemleri geliştirdiklerini, yerel yönetimlerde bugüne kadar yapılan reformların büyük çoğunluğunun CTP’nin hükümette olduğu dönemlerde olduğunu belirten Sorakın, “1990’ları hatırlıyoruz, ciddi ekonomik sıkıntıların olduğu yıllar.

20002 Annan Planı, CTP’nin motor gücünde 20 binlerden 80 binlere kadar miting yaptığımız günler. Kuş tek kanatlı uçmaz, tek tarafın evet oyu ile başaramadık” şeklinde konuştu.

Ancak CTP’nin, sonraki 5 yıllık süreçte durmadığını, diplomasiyi iyi kullandıklarını anlatan Erdoğan Sorakın, “2005 yılında Taşınmaz Mal Komisyonu’nu geçirdik. Durmadık, Yeşil Hat Tüzüğünü, Mali Yardım Tüzüğü’nün yürürlüğe girmesini sağladık” dedi.

CTP Genel Sekreteri Sorakın, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıbrıs tarih kitaplarını değiştirdik, şövenist unsurları arındırdık. 53 yıl sonra Yunanca dersini seçmeli ders olarak müfredata koyduk, din kültürü dersini zorunlu dersten seçmeli ders olarak müfredata ekledik.

Kıbrıs sorunu en temel sorunumuz, bu sorunu çözmek en temel görevimiz, federal çözümü gerçekleştirene kadar bu yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz.

Bugün 27. Genel Kurulumuzu topladık, 75 kişilik Parti Meclisini oluşturacağız, Parti Meclisi önemli görevler yürütecek. Bu zorunlu süreçte PM’ye gelecek olan arkadaşlar ağır bir görev yürütecekler. Spekülasyonlara kulak vermeyin, 126 üyenin hepsi Parti Meclisine verilme yeteneğine sahiptir.

Adaleti gerçekleştirene kadar yürümeye devam edeceğiz. Herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CTP'de, kurultay, günü,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı