Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 11:13
 
Destek bursu almaya hak kazanan öğrenciler duyuruldu
KIBRIS Haberi


Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, 2019 - 2020 öğretim yılında destek bursu vereceği öğrencileri açıkladı.

Bu yıl KTEV tarafından 75 öğrenciye destek bursu veriyor.  Bunun  22’si ortaokul, 51’i lise ve 2 tane de üniversite hazırlık bölümü öğrencisi olacak şekilde belirlenmiştir.  KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS yazılı açıklamasında, KTEV destek burslarının, KTEV kaynaklarından, hayırsever kişilerden, kurumlardan ve iş insanlarından oluşan “Öğrenci Sponsörleri” tarafından karşılanabileceğini açıkladı.

KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS açıklamasının devamında, hayırsever vatandaşlara ve  işinsanlarına öğrenci sponsörlüğü üstlenerek, bir öğrencimizin daha uygun şartlarda öğrenimlerini sürdürebilmelerine yardımcı olabileceklerini “Daha fazla sponsör, daha fazla destek bursu” sloganı ile duyurdu.

Sponsör olmak isteyenlerin; 228 92 00 numaralı telefondan veya www.ktev.org adresinden detaylı bilgi alabileceklerini de sözlerine ilave etti. 

2019 - 2020 YILI BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLER İSİM LİSTESİ

ORTAOKUL BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

1.       

Kenan Çiçek

BTMK / 7. sınıf

2.       

Hasan Artürk

Erenköy Lisesi / 8. sınıf

3.       

Ülviye Barbali

Çanakkale Ortaokulu / 7.sınıf

4.       

Seymen Tufan Keleş

Hala Sultan İlahiyat Kolej / 7. sınıf

5.       

Pelin Mangu

Bekirpaşa Lisesi / 8. sınıf

6.       

Yağmur Özdemir

Bekirpaşa Lisesi / 7. sınıf

7.       

Ecem Diran

Çanakkale Ortaokulu / 7.sınıf

8.       

Zülal Alan

G/M’sa TMK / 7.sınıf

9.       

Arda Suna

Polatpaşa Lisesi / 8.sınıf

10.   

Berat Efe Açık

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu / 7.sınıf

11.   

Enes Parçalar

Demokrasi Ortaokulu / 8.sınıf

12.   

Klio Hüdür

Demokrasi Ortaokulu / 8.sınıf

13.   

Melisa Pervin Öner

BTMK / 7.sınıf

14.   

İlayda Korkmaz

Erenköy Lisesi / 8.sınıf

15.   

Ayşegül Güzel

Erenköy Lisesi / 7.sınıf

16.   

Aylin Hacıhasanoğlu

Erenköy Lisesi / 7.sınıf

17.   

Sude Naz Aydenk

Erenköy Lisesi / 8.sınıf

18.   

Burcu Karacan

Atleks Sanverler OO / 8 sınıf

19.   

Sevde Nimet Yıldırım

Hala Sultan İlahiyat K / 7 sınıf

20.   

Sıla Nur Yaman

G/M’sa TMK / 8 Sınıf

21.   

Metehan Emin

Bekirpaşa Lisesi / 8 sınıf

22.   

Bekir Mustafa Öğüt

Bekirpaşa Lisesi / 8 sınıf

LİSE BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

1.       

Başak Turğay

BEAL / 12. sınıf

2.       

Direm Sertçe

BEAL / 10. sınıf

3.       

Buğçe Güneri

G’yurt Meslek Lisesi / 11. sınıf

4.       

Seçil Aygün

BEAL / 9. sınıf

5.       

Sıla Hulusiağa

BEAL / 12. sınıf

6.       

Defne Toprak

Cumhuriyet Lisesi / 12. sınıf

7.       

Sevim İlayda Mercan

NKL / 11. sınıf

8.       

Hasan Reessur

NKL / 9.sınıf

9.       

Sıla Korkmaz

BEAL / 9.sınıf

10.   

Mina Melda Dingil

NKL / 12. sınıf

11.   

Şamil Sezer Ateş

NKL / 9.sınıf

12.   

Ayça Naciye Tokan

AML / 12.sınıf

13.   

Sıla Yıldırım

Cumhuriyet Lisesi / 9.sınıf

14.   

Çise Sucuoğlu

BEAL / 12.sınıf

15.   

Semia İpek

BEAL / 9.sınıf

16.   

Burak Karataş

BEAL / 10.sınıf

17.   

Seral Karasalih

AML / 9.sınıf

18.   

Ezgi Cerit

L’şa AGSL / 12.sınıf

19.   

Alev Tayarecioğlu

Erenköy Lisesi / 9.sınıf

20.   

Damla Aygün

Erenköy Lisesi / 10.sınıf

21.   

Begüm Dadakoğlu

BEAL / 9 sınıf

22.   

Azra Aydın

G/M’sa TMK / 11 sınıf

23.   

Biriçim Emete Erkurt

BEAL / 12 sınıf

24.   

Songül Konat

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

25.   

Emine Arapkasap

G’yurt TMK / 11 sınıf

26.   

Duygu Baybora

Erenköy Lisesi / 12 sınıf

27.   

Hüseyin Aydemir

Erenköy Lisesi / 10 sınıf

28.   

Dilara Cengiz

AML / 12 sınıf

29.   

Gözde Güngör

Bekirpaşa Lisesi / 9 sınıf

30.   

Şefika Birgin

G’yurt TMK / 9 sınıf

31.   

Cemile Cemre Er

Erenköy Lisesi / 11 sınıf

32.   

Fatmanur Çelik

Polatpaşa Lisesi / 11 sınıf

33.   

Münür Balkan

Karpaz Meslek Lisesi / 11 sınıf

34.   

Mehmet Kar

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

35.   

Sıla Keleş

Hala Sultan İlahiyat K / 10 sınıf

36.   

Çağla Cilasın

Bekirpaşa Lisesi / 12 sınıf

37.   

Mustafa Mehmet Yaman

G/M’sa TMK / 12 sınıf

38.   

Yusuf Engür

LTL / 10 sınıf

39.   

Doğukan Aydener

G/M’sa TMK / 12 sınıf

40.   

Sudenaz Yeşilyayla

Kurtuluş Lisesi / 12 sınıf

41.   

Dilay Aydener

Erenköy Lisesi / 12 sınıf

42.   

Rojin Kızıl

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

43.   

Yaren Babahan

Değirmenlik Lisesi / 10 sınıf

44.   

Umut Annaç

NKL / 12 sınıf

45.   

Zerin Avcın

NKL / 10 sınıf

46.   

Deniz Tosun

BEAL / 10 sınıf

47.   

Zehra Bayraktar

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

48.   

Fatma Sütlüceli

NKL / 10 sınıf

49.   

Latif Polat Altun

G’yurt TMK / 10 sınıf

50.   

Hayat Antel

BEAL / 10 sınıf

51.   

Nazlı Şahbaz

G/M’sa TMK / 10,sınıf

ÜNİVERSİTE BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

1.       

Yusuf Aldağ

LAÜ – Hazırlık / Yazılım Mühendisliği

2.       

Balkız Alnur

DAÜ – Hazırlık / Matematik ve Bilg. Bil

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Destek, bursu, almaya, hak, kazanan, öğrenciler, duyuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı