Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 14:15
 
Erdoğan: Doğu Akdeniz'de elde ettiğimiz sonuçlar başarıdır
DÜNYA Haberi


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşarak, “Son birkaç yılda Suriye'de, Irak'ta, Doğu Akdeniz'de, sığınmacı meselesinde ve pek çok konuda elde ettiğimiz sonuçlar başlı başına başarı hikayesidir. Bu sorunlar üzerinden Türkiye'ye diz çöktürmeyi planlayanlar ülkemizin elde ettiği başarılar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar" ifadelerini kullandı.
ERDOĞAN, TBMM’DE YAŞANAN ECEVİT TARTIŞMASINA DA DEĞİNDİ…

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan Bülent Ecevit tartışmasına da değindi. TBMM Genel Kurulunda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik sözlerine tepki göstererek, parlamentonun gereken cevabı vermesi gerektiğini belirtti.

 

NE OLMUŞTU…

TBMM’de Türkiye’nin eski Başbakanı Bülent Ecevit tartışması çıkmıştı. AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, eski Başbakan Bülent Ecevit’in ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilmiş bir fotoğrafını hatırlattı. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Zengin’i sert bir dille eleştirdi. Özkoç, konuşmasında,  “Bülent Ecevit’le ilgili konuşmak sizin haddiniz değildir, Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin” demişti ve ardından incitecek bir şey söylediysem özür dilerim” demişti. Özlem Zengin ise, Özkoç’un özrünü kabul emişti.

ERDOĞAN: “DOĞU AKDENİZ’DEKİ SONUÇLAR BAŞARI HİKAYESİDİR”

Türkiye'nin güvenlikten ekonomiye kadar pek çok cephede aynı anda beka mücadelesi verdiği bir dönemden geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bir bölümünde şunları kaydetti: "Bizim dışarıdan gelen tehditlerin üstesinden gelme noktasında en küçük bir sıkıntımız yoktur.

İster sahada, ister masada olsun ülkemizin ve milletimizin geleceği için tehdit teşkil eden hür türlü hamleyi bertaraf ediyoruz. Teröristleri öne sürüyorlar, ezip geçiyoruz, sınırlarımızı taciz ediyorlar, tehditlerin kaynağına iniyoruz, ekonomimize saldırıyorlar, kısa sürede toparlanıp yolumuza devam ediyoruz. Dışarıdan bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar, dostluklarımızı tazeleyerek bunu da boşa çıkartıyoruz.

Son birkaç yılda Suriye'de, Irak'ta, Doğu Akdeniz'de, sığınmacı meselesinde ve pek çok konuda elde ettiğimiz sonuçlar başlı başına başarı hikayesidir. Bu sorunlar üzerinden Türkiye'ye diz çöktürmeyi planlayanlar ülkemizin elde ettiği başarılar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan:, Doğu, Akdeniz'de, elde, ettiğimiz, sonuçlar, başarıdır,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı