Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 13:28
 
Erhürman: Cumhurbaşkanlığı seçimi meclisin konusu olmamalı
KIBRIS Haberi


Meclis’teki konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, Meclis'i felç etme durumunda olduğunu ifade eden ana muhalefet lideri Tufan Erhürman, hükümete seslenerek birlikte çalışmaya, ellerini birlikte taşın altına koymaya davet etti.
Kamu reformunun, Türkiye ile imzalanan protokoldeki maddeler arasında bulunmadığını, buna anlam veremediğini kaydetti.

‘Nereden Buldun Yasası’ ile ilgili de konuşan Erhürman, yasanın tasarı sürecinde CTP'li komite üyelerinin çok ciddi mesai harcadığını, bu haliyle meclise gelmesi halinde CTP'nin desteğinin tam olacağını belirtti.

“CUMHURBAŞKANLIĞI VE KIBRIS SORUNUNA İLİŞKİN TARTIŞMALAR MECLİSİN KONUSU OLMAMALI”

Cumhurbaşkanlığı ve Kıbrıs sorununa ilişkin tartışmaların ülkede bir cepheleşme yaratması ve meclisin tartışma konusu olmaması gerektiğini söyleyen Erhürman, Federasyon konusunda 50 yıllık süreçte çeşitli cumhurbaşkanlarının birçok mutabakata vardığını, bu nedenle bu modelin gerçekçi olduğunu ifade etti.

Kıbrıslı Rum liderin, hükümetin bahsettiği AB çatısı altında iki devlet formülünü nasıl kabul edeceğini bilmediğini, Anastasiadis'in KKTC'nin tanınmasını kabul edebileceğini gerçekçi bulmadığını ifade eden Erhürman, böylesi bir müzakere masasının, değil 50 sene, çok daha uzun bir sürece dağılacağını söyledi, bunların tartışılması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erhürman:, Cumhurbaşkanlığı, seçimi, meclisin, konusu, olmamalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı