Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:39
 
Erhürman: Halkın derdi seçim değil, sağlık ve ekonomi
KIBRIS Haberi


Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ülke genelinde yaşanan koordinasyonsuzluğa değindi.

Kapıların açılması konusunda Cumhurbaşkanı ya da Hükümet mi karar veren taraf olacak tartışmasının anlamsız olduğunu vurgulayan Erhürman, istişare ve koordinasyonun gerekliliğinin altını çizdii.

“Bugüne kadar yaşanan sorunlar Anayasa’ya ‘rağmen’ yaşanıyor” diyen Erhürman, koordinasyonsuzluğun hızla aşılması gerektiğini belirterek “Halkın meselesi seçim değil, sağlık ve ekonomidir” dedi.

Erhürman’ın paylaşımı şu şekilde:

“Başta güneyde çalışan işçilerimiz, tedavi gören hastalarımız, okuyan öğrencilerimiz, Pile'de yaşayan insanlarımız olmak üzere herkes kapıların açılması konusunda bir öngörü bekliyor. Ama biz şimdi de kapıların açılmasına Cumhurbaşkanı mı yoksa hükumet mi karar verir tartışması yapacağız öyle mi?

Bu konuyu istişare ve koordinasyonla çözmek bu kadar zor yani! Anayasa'nın 5. maddesi, ‘yürütme yetkisi ve görevi Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu tarafından kullanılır ve yerine getirilir’ diyor.

Kim ne derse desin, bu dönemde ‘güneyden gelen ilaçlar’ konusu dahil bugüne kadar yaşadığımız sorunlar anayasadan ya da hükumet sisteminden dolayı değil, maalesef anayasaya rağmen yaşadığımız sorunlardır. Bu koordinasyonsuzluk sorununun, seçim falan düşünmeksizin hızla aşılması gerekir. Halkın meselesi seçim değil, sağlık ve ekonomidir. Umarım bu gerçeklik hiç olmazsa bu noktadan sonra fark edilir.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erhürman:, Halkın, derdi, seçim, değil,, sağlık, ve, ekonomi,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı