Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:37
 
Erhürman: Üçlü görüşmenin altı çizilmeli
KIBRIS Haberi


Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıslı Türk ve Rum liderin bugün gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

 “İçeriğe dair herhangi bir yakınlaşma olmadığı anlaşılıyor” diyen Erhürman, “En azından Güvenlik Konseyi’nin son kararında bir kez daha vurgulanan siyasi eşitliğin tartışma konusu olmaktan çıkarılmasına ilişkin bir adım atılması olumlu olurdu” ifadelerini kullandı.

Ana muhalefet lideri, “Ancak diyaloğun başlamasının, bir sürecin ana hatlarından söz edilmesinin ve iki liderin üçlü görüşmeye evet demiş olmasının altını çizmek lazım” vurgusunda bulunarak, “Dilerim bu süreç bizi siyasi eşitliğin asla tartışma konusu olmadığı, sonuç odaklı ve ucu açık olmayan bir müzakere zeminine taşır” ifadelerinde bulundu.

Tufan Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“İçeriğe dair herhangi bir yakınlaşma olmadığı anlaşılıyor. En azından Güvenlik Konseyi’nin son kararında bir kez daha vurgulanan siyasi eşitliğin tartışma konusu olmaktan çıkarılmasına ilişkin bir adım atılması olumlu olurdu. Ancak diyaloğun başlamasının, bir sürecin ana hatlarından söz edilmesinin ve iki liderin üçlü görüşmeye evet demiş olmasının altını çizmek lazım. Dilerim bu süreç bizi siyasi eşitliğin asla tartışma konusu olmadığı, sonuç odaklı ve ucu açık olmayan bir müzakere zeminine taşır.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erhürman:, Üçlü, görüşmenin, altı, çizilmeli,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı