Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 12:53
 
Farklı ülkelerin gazeteleri bugün ilk sayfalarına neleri taşıdı?
Mısır'da Arap Baharı sonrasında cumhurbaşkanı seçilen, daha sonra darbe ile devrilen Muhammed Mursi mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Britanya'nın bazı bölgesindeki çadır kentler boşaltılmaya başlandı. İran nükleer programından bir sözcü ülkelerinin 10 gün içerisinde nükleer anlaşma ile belirlenen uranyum stoklama limitini aşacaklarını bildirmesinin ardından Washington ve Tahran arasındaki gerilim daha da tırmandı. Hong Kong'da protestolar devam ediyor.
DÜNYA Haberi


 

The Guardian | Britanya’da çadır kentlerin boşaltılması evsizlik krizini tetikliyor

Britanya’da yerel meclislerin çadır kentleri boşaltmasının ardından ülkedeki evsizlik krizinin ciddi boyutlara taşındığı belirtildi. Son beş yılda boşaltılan çadır kentler sebebiyle yayın kuruluşları sokaklarda gözle görülür bir evsizlik problemi yaşandığına dikkati çekti. Sivil toplum kuruluşları da hükümeti sert politikaları sebebiyle eleştirdi.


The Independent | Devrik Mısır lideri mahkemede hayatını kaybetti

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, mahkeme salonunda ifade verirken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. General Abdülfettah El Sisi tarafından 3 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen askeri darbenin ardından tutuklanarak cezaevine konulan 67 yaşındaki Muhammed Mursi, yaklaşık 5 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyordu.


New York Times | Tahran zenginleştirilmiş uranyum içim belirlenen limiti aşmak üzere olduklarını belirtti

Dün ABD ile İran arasındaki gerilimi tırmandıran yeni bir gelişme yaşandı. İran nükleer programından bir sözcü ülkelerinin 10 gün içerisinde nükleer anlaşma ile belirlenen uranyum stoklama limitini aşacaklarını bildirdi. Trump bu gelişmenin ardından Orta Doğu'ya bin asker daha gönderme kararı aldı ve İran'ın asla bir nükleer programa sahip olmayacağına dair tekrar söz verdi. 


The Washington Post | Binlerce kişi arafa geri dönüyor

Trump yönetimi Meksika'nın Rio Grande bölgesine binlerce 'tutuklu göçmen' göndercek. Meksika yönetimi is ülkenin bu sığınmacılara barınma ve yemek sağlayacak gücünün olmadığını belirtti.


Moscow Times | Protestolar hakkında bir makale yazan Alman öğrenci kovuldu ve Rusya'yı terk etmesi istendi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi'ne değişim programıyla giden bir Alman öğrenci Chelyabinsk'teki protestolar hakkında bir makale yazıktan sonra programdan çıkarıldı. Polis, Lukas Latz isimli öğrencinin yazdığı makalenin öğrenci vizesinin koşullarını ihlal ettiğini söyledi. Rusya, Latz'dan ülkeyi terk etmesini istedi.


Die Welt | Yeşiller'in yönettiği yerlerde hava daha yoğun

Die Welt'in Finans Servisi Müdürü Olaf Gersemann, Almanya'da Yeşiller'in (Grüne) yönettiği kentlerde hava kirliliğinin daha fazla olduğunu ifade etti. 


Le Monde | Hong Kong’da demokrasi için insan seli

Hong Kong'da suçluların Çin'e iadesine ilişkin tartışmalı yasa tasarısına karşı düzenlenen sokak protestoları bir haftadır devam ediyor. Yüzbinlerce kişinin katıldığı eylemler sonrası Hong Kong lideri Carrie Lam, Cumartesi günü yasanın askıya alındığını duyurmuştu. Ancak protestonun liderleri yasa tasarısının tamamen iptal edilmesini talebiyle yeniden sokağa çıktı.


Al Arabiya | Eski Mısır Cumhurbaşkanı Mursi mahkeme salonunda hayatını kaybetti; defnedildi

Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, dün mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Bir avukat, Mursi’nin bugün defnedildiğini duyurdu. Sabaha karşı yapılan cenazede, Mursi’nin memleketine defnedilmesine izin verilmedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Farklı, ülkelerin, gazeteleri, bugün, ilk, sayfalarına, neleri, taşıdı?,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı