Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:50
 
Farklı ülkelerin gazeteleri bugün ilk sayfalarına neleri taşıdı?
DÜNYA Haberi


ABD'nin gündeminde Çin'e uygulanacağı açıklanan ek vergiler ve Başkan Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği John Ratcliffe'in adaylığını geri çekmesi var. Boris Johnson başbakan olarak geçirdiği ilk haftalarda zor bir durumla karşı karşıya. Johnson'ın liderlik ettiği Muhafazakar Parti'nin parlamentodaki çoğunluğu bir koltuğa düştü. The Guardian'ın aktardığına göre bazı partililer Johnson'ı başka partiye geçmekle tehdit ediyor.

3 Ağustos 2019 tarihinde dünya basınından öne çıkan bazı manşetler şöyle...

The Guardian | Muhafazakar Parti isyancıları meclis çoğunluğunun bire düşmesinin ardından Boris Johnson’ı tehdit ediyor

Britanya Başbakanı Johnson, Liberal Demokratlar’ın ara seçimdeki zaferinin ardından parlamentoda kontrolü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Galler’deki sonuçların ardından anlaşmasız Brexit’e şüpheli yaklaşanlar hükümeti Liberal Demokratların güçlenmesine karşı uyarırken bir kısım parti üyesi de aday seçimleri nedeniyle Theresa May yönetimini suçladı. The Guardian'ın haberine göre parti yönetimine karşı olan Muhafazakar Partili Avam Kamarası üyeleri Boris Johnson'ı başkan bir partiye geçmekle tehdit etti.


The Times | Hiçbir nehir yüzmeye uygun değil

Times, su kanallarıyla ünlü İngiltere’deki kanalların hiçbirinin yüzmeye uygun olmadığını bildirdi. Yüksek sıcaklıklar nedeniyle pek çok insanın serinlemek için kullandığı bu kanallar, modern testlerin yapılmaya başlandığı tarihten beri en yüksek tehlikeli atık oranına sahip.


New York Times | Trump yine bir adayı geri çekti, Ratcliffe'den vazgeçildi

ABD Başkanı Donald Trump, ani bir şekilde Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği Cumhuriyetçi Kongre üyesi John Ratcliffe'in adaylığını geri çekti. Birçok Cumhuriyetçi ve Demokrat siyasetçi Ratcliffe'in böyle bir görev için yeterli olmadığını söyleyerek tepki göstermişti. Trump Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bizim harika Cumhuriyetçi Kongre üyemiz John Ratcliffe'e sıkıcı ana akım medya hiç hak etmediği şekilde davranıyor. Aylarca karalama ve iftiralara uğrayacağına, John'a bu insanlarla uğraşmanın o ve ailesi için ne kadar can sıkıcı olacağını anlattım. John Texas ve ABD halkını temsil ederken harika işler yaptığı Kongre'de kalmaya karar verdi. Ulusal İstihbarat Direktörü adayımı kısa süre içinde açıklayacağım" yazdı.


The Washington Post | Tarifeler yükselirken tüketici harcaması risk altında

Çin ile yapılan müzakerelerin henüz sonuç vermemesinden rahatsız olan ABD Başkanı Donald Trump dün önümüzdeki aydan itibaren Çin'den ithal edilen 300 milyar dolar değerindeki ürünlere yüzde 10 ek vergi ekleyeceklerini açıklamıştı. Hükümet yeni tarifelerin tüketiciyi etkilemeyeceğini söyledi ancak Washington Post bu açıklamaların doğru olmadığını ve bazı Beyaz Saray yetkililerinin de buna katıldığını aktardı. 


Le Figaro | Emlak vergisi: Milli Gelirler İdaresi (IRS) kontrolünü arttırdı

Fransa’da vergi idaresi bu yıl emlak vergisi kontrollerini erkenden başlattı. Figaro’nun vergi avukatlarının da bildirdiğine göre 2018’in eylül ayında yapılan rutin kontrollerden sadece 10 ay sonra yetkililer, vergi mükelleflerinden belge talebinde bulundu.


Al Arabiya | Zarif: İran nükleer anlaşmanın taahhütlerine uyumunu azaltmak için "üçüncü adımı" atacak

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İran'ın 2015 Nükleer Anlaşmasına uyumunu azalatmak için bir adım daha atacaklarını söyledi. Zarif, atılan adımın ne olduğu hakkında bilgi vermedi. Tahran, imzacı ülkelerin İran'ı ABD yaptırımlarından korumanın bir yolunu bulmadığı sürece anlaşmaya uyumunu adım adım azalatacağını açıklamıştı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Farklı, ülkelerin, gazeteleri, bugün, ilk, sayfalarına, neleri, taşıdı?,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı