Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:02
 
Girne Tapu Dairesi çalışanları teminatla serbest
KIBRIS Haberi


'Sahte evrakla üzerine mal geçirme' suçu kapsamında tutuklanan Girne Tapu Dairesi'nden 3 çalışandan 2'si 100 bin TL teminatla serbest bırakıldı, bir diğer çalışansa suçla bağlantısı olmadığı tespit edilerek yargıç karşısına çıkmadan serbest bırakıldı.

‘Sahte evrakla üzerine mal geçirme’ suçu kapsamında tutuklanan Mehmet Eminoğlu ile Serdar Özbekoğlu’na dair davaya ilişkin yürütülen ileri soruşturmada olayla bağlantılı olduklarından şüphelenilen Girne Tapu Dairesi çalışanları Özlem Akdağ, Türkan Dayı ve Vedia Veziroğlu geçtiğimiz Cuma günü mahkeme huzuruna çıkarılmış ve haklarında 3’er gün tutukluluk emri verilmişti.

Tapu Dairesi çalışanlarından 2’si bugün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı, bir diğer daire çalışanı Özlem Akdağ ise olayla bağlantısı olmadığı tespit edilerek mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Türkan Dayı ile Vedia Veziroğlu ise 100 bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

Zanlılar Türkan Dayı ve Vedia Veziroğlu aleyhine getirilen suçlamalar arasında, resmi evrak sahtelemek, sahte evrakı tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini, sahtekârlıkla mal temini, kamu görevinde sahtekârlık yapmak ve emniyeti suiistimal etmek var.

Soruşturmanın ana zanlıları Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu ise geçtiğimiz cuma günü Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkartılmış ve yargı, haklarında 7’şer gün daha ek tutukluluk kararı vermişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Girne, Tapu, Dairesi, çalışanları, teminatla, serbest,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı