Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:14
 
Guterres Anastasiades’e Mağusa’yla ve görev tanımıyla ilgili mektup gönderdi
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades’e gönderdiği bir mektupta, Birleşmiş Milletler’in (BM) Mağusa şehriyle ilgili görüşlerinin aynı kaldığını belirtti; BM’nin Güvenlik Konseyi kararlarına uygun her türlü tedbirin uygulanmasına katkıda bulunmaya hazır olduğunu bildirdi. Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, cumartesi günü yaptığı yazılı açıklamada BM Genel Sekreteri’nin Cumhurbaşkanı Anastasiades’e, 14 ve 26 Haziran’la 22 Temmuz 2019’da gönderdiği mektuplara cevap verdiğini duyurdu.
KIBRIS Haberi


Sözcünün açıklamasında, Birleşmiş Milletler’in Mağusa’yla ilgili görüşünün
Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararı öncülüğünde aynı olmaya devam ettiğini vurguladı; BM’nin Güvenlik Konseyi kararlarına uyumlu her türlü tedbirin uygulanmasına katkıda bulunmaya hazır olduğunu kaydetti.
 
Hükümet Sözcüsü, Genel Sekreterin, Birleşmiş Milletler gözetiminde gayrı resmi bir toplantı yapılması önerisinden memnuniyet duyulduğunu, Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs sorununa çözüm için çalışmaya hazır olmasının, özellikle görev tanımının tamamlanması dileklerinin takdir edildiğini, bunun müzakerelerin başlaması için karşılıklı mutabakatla bir başlangıç noktası oluşturduğunu belirtti. (KHA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Guterres, Anastasiades’e, Mağusa’yla, ve, görev, tanımıyla, ilgili, mektup, gönderdi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı