Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 18:13
 
Hasipoğlu: Rum tarafı paylaşım zihniyeti içinde değil
KIBRIS Haberi


Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi, 2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı toplantısında Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmesi sırasında yaptığı konuşmada “yıllardır, Rum tarafının zihniyetinde bir değişiklik olmadığını, Rum tarafının Kıbrıs etrafındaki zenginlikleri paylaşma niyetini her platformda ortaya koyduklarını” söyledi.
Kıbrıs Rum tarafının vizyonunda bir değişiklik olmadığını, mevcut üniter devletinin devamı onun dışında Kıbrıs Türk halkının sadece kendilerini ilgilendiren konularda söz hakkının olması görüşünde olduklarını vurgulayan Hasipoğlu, esas gayenin Kıbrıs Türk halkının veto hakkı olmaması olduğunu kaydetti.

Dolayısıyla federasyon dışında başka modellerin de olabileceği konusunda görüş birliğine varılmasının önemine işaret eden Hasipoğlu, Kıbrıs Rum tarafının paylaşım zihniyeti içinde olmadığı için Kıbrıs Türk tarafının bütün görüş ve önerilerini reddettiğini vurguladı. 

Hasipoğlu, uluslararası camiada, Kıbrıs Türk halkının gerçek menfaatlerinin ne olduğunun duyurulması gerektiğini söyleyerek, bu alanda yapılan çalışmalara ve temaslara değindi. “Her şeyin, herkesin kapsamlı çözüme endekslenmemesi önemli” diyen Hasipoğlu, Gazimağusa’da duran BM kampının, lokasyon olarak orada durmasını doğru bulmadıklarını kaydetti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hasipoğlu:, Rum, tarafı, paylaşım, zihniyeti, içinde, değil,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı