Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 10:59
 
Hırsızlıkla suçlanan Kıbrıslı Rumların tutukluluk süresi uzatıldı
KIBRIS Haberi


Mağusa’da Eylül ayı içerisinde Güney Kıbrıs’tan gelerek hırsızlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Costakis Anastasiou ile Lenia Koumi hakkındaki soruşturma devam ediyor.

“Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlaması ile dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Anastasiou ile Lenia’nın tutukluluk süresi 1’er gün daha uzatıldı.

Zanlıların 28 Eylül 2019 tarihinde bir iş yerinde daha meydana gelen hırsızlık olayı ile bağlantılarının olup olmadığı araştırılıyor. 

BAŞKA SUÇA KARIŞIP KARIŞMADIKLARI ARAŞTIRILIYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Şükrü Hafız mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Costakis Anastasiou ve Lenia Koumi’nin 21 Eylül 2019 tarihinde Mağusa’da bulunan “City Mall” isimli AVM içerisinde faaliyet gösteren bir mağaza içerisinden aldıkları kabanın üzerinde bulunan güvenlik ikaz sistemini yan keski ile kestikten sonra kasti hasara uğratıp konu kabanı zanlı Koumi’nin beraberinde getirdiği çanta içerisine koyarak sirkat ettiklerini açıkladı.

Hafız, zanlıların 5 Ekim 2019 tarihinde Derinya Sınır Kapısı’ndan Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptıkları esnada tespit edilerek tutuklandıklarını belirtip, zanlıların gönüllü ifade vermediğini ancak sözlü olarak konu suçu işlediklerini beyan ettiklerini açıkladı.

 

Yapılan ileri soruşturmada zanlı Anastasiou’nun 5 Ekim 2019 tarihinde Derinya Sınır Kapısı’ndan geçerken olayda kullandığı kesici aleti arabasından çıkararak tuvaletin içerisine attığının tespit edildiğini belirten Hafız, konu aletin bulunarak emare alındığını söyledi.

Hafız, zanlı Anastasiou’nun bununla ilgi olarak izahat vererek konu aletin olayda kullandığı alet olduğunu ve 5 Ekim 2019 tarihinde de KKTC’ye hırsızlık yapmak için geldiğini beyan ettiğini açıkladı.

Her iki zanlının da 21 Eylül 2019 tarihinden sonra KKTC’ye 4 kez giriş çıkış yaptıklarının tespit edildiğini ifade eden Hafız, “China Bazaar” isimli iş yerinde buna benzer faili meçhul mesele olduğunu ve araştırılması gerektiğini belirtti.


Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Hafız, zanlıların 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. 

Mahkeme soruşturma maksatları bakımından zanlıların 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Kaynak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hırsızlıkla, suçlanan, Kıbrıslı, Rumların, tutukluluk, süresi, uzatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı