Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:40
 
İzcan: İki liderden beklentimiz, federal çözüm
KIBRIS Haberi


Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis'in 9 Ağustos tarihinde bir araya gelecek olmalarının önemine dikkat çekerek, iki liderden, Kıbrıs'ta çözümün önünü açacak 3’lü zirve ile 5’li konferansın kararını almalarını istedi.

Yaptığı yazılı açıklamayla “Daha fazla oyalamaya gerek yok” diyen Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, liderlerin ilk yapacakları işin, “Geçmiş uzlaşıları teyit ederek, Birleşik Federal Kıbrıs’ı hayata geçirmek olmalıdır” dedi.
Yeni güven yaratıcı önlemler konusunda da kararların alınmasının sürecin ilerlemesine katkı yapacağını dile getiren İzcan, başta Dışişleri Bakanı Kudret Özersay olmak üzere, çözüm karşıtı kesimlerin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın elini ayağını bağlama çabalarını şiddetle reddettiklerini vurguladı.

“Yeni Denktaş ve Eroğlu’ların türediği görülmektedir” diyen İzcan, önemli olan, Kıbrıs Türk toplumunun çözüm ve barış iradesidir. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ise bu iradeyi hayata geçirmek için yetki aldığını hatırlatarak gereğinin yapılmasını talep etti. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İzcan:, İki, liderden, beklentimiz,, federal, çözüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı