Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 11:20
 
Juncker: İngilizler başından beri yarı zamanlı Avrupalıydı
DÜNYA Haberi


Brüksel'de Euronews'a konuşan AB Komisyonu Başkanı Juncker, AB'nin İngiltere'ye 40 yıl boyunca birliğin bir parçası olduğunu söylediğini ancak Londra yönetiminin ortak politikalara katılım konusunda isteksiz davrandığını ifade etti.

 

Juncker, "İngilizler zaten başından beri 'yarı zamanlı' Avrupalıydı. Bizim 'tam zamanlı' Avrupalılara ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Brexit'in hem İngiltere hem de AB için bir kayıp olacağını kaydeden Juncker, konunun referanduma götürülmesini "hata" olarak değerlendirdi.

'AVRUPALI YAŞAM BİÇİMİ GÖÇE KARŞI OLMAMALI'

Juncker, halefi Ursula von der Leyen'in yakın zamanda açıkladığı yeni kabinesindeki görev dağılımında göç konusunu 'Avrupalı Yaşam Biçimini Korumak' adlı dosyaya dahil etmesini eleştirdi.

 

"Avrupalı yaşam biçiminin göçe karşı olması fikrinden hazzetmiyorum. Esasen uzaklardan gelenleri kabul etmek Avrupalı yaşam biçiminin bir parçası" açıklamasında bulunan Juncker, Avrupalı olmanın ırk ve uyruk gözetmeden herkese saygı duymayı gerektirdiğini vurguladı.

 

Juncker, 1 Kasım'da kendinden görevi devralacak von der Leyen'in başkanlığa seçilme sürecinin ise şeffaf olmadığını öne sürdü.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Juncker:, İngilizler, başından, beri, yarı, zamanlı, Avrupalıydı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı