Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 15:44
 
LAÜ’de “2. Ulusal Yaşlılık Sempozyumu” düzenlenecek
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “2. Ulusal Yaşlılık Sempozyumu” düzenlenecek. Onursal Başkanın LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’in olduğu sempozyum “Başarılı Yaş Almak” temasıyla gerçekleşecek. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel’in başkan olduğu sempozyumun düzenleme kurulu ise Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel, Yrd. Doç. Dr. Yağmur Ekenoğlu, Öğr. Gör. Özge Nur Türkeri ile Öğr. Gör. Osman Söyler’den oluşuyor.
SAĞLIK Haberi


“Yaşlanmaya ve Anti- Aging” olarak belirlenen birinci oturumun başkanlığını Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel yürütecek. Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kerem Teralı “Yaşlanmanın Moleküler Temeli ve Potansiyel Yaşlanma Karşıtı İlaçlar”, Bahçeşehir Ünivesitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Can Ergün “Sağlıklı Yaşlanmada Beslenme”, Çelikkaya Kliniği Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Dr. Kemal Çelikkaya “Ameliyatsız Gençlik” konularında sunum gerçekleştirecekler. “Yaşlı Bakımı ve Hakları” olarak belirlenenikinci oturumun başkanlığı ise Doç. Dr. Mira Gökdoğan tarafından yürütülecek. KKTC Sağlık Bakanlığı-Uzm. Hem. Mine Bahçeci “Kıbrıs’taki Yaşlı Bakım Kurumlarında Bakım”, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı-Av. Deniz Düzgün “Yaşlı Hakları”konularında katılımcılara bilgiler aktaracaklar.

 “Yaşlılıkta Ortopedik Sorunlar ve Çözümler” olarak belirlenen öğleden sonraki oturumda ise birinci oturumun başkanlığını Prof. Dr. Uğur Cavlak yürütecek. Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ortez Protez Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Z. Candan Algun “Yaşlılarda Denge ve Yürüyüş Bozuklukları”, OTTOBOCK Türkiye- Sabri Şahin “Doğru Ortezlerle Yaşlıların Hayatına Nasıl Dokunabiliriz”, Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Ülger “Protez Kullanılan Yaşlılarda Rehabilitasyon” konularında sunum gerçekleştirecekler.

 “Yaşlılıkta Sağlık Sorunları” olarak belirlenen ikinci oturumun başkanlığı ise Uzm. Dr. Hasan Adataş tarafından yürütülecek. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Uzm. Dr. Ahmet Bindayı “Yaşlılarda Üriner İnkontinans”, Lefke Avrupa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bengül Yurdukoru “İleri Yaşlarda Diş Sağlığı”konularında katılımcılara detaylı bilgiler aktaracaklar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: LAÜ’de, “2., Ulusal, Yaşlılık, Sempozyumu”, düzenlenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı