Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:14
 
Maliye Bakanı Serdar DENKTAŞ İstifa etti
KIBRIS Haberi


Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Serdar Denktaş istifa dilekçesinde;

"Sayın Başbakan ,

On dört aydan beridir sizlerle birlikte tüm sıkıntılara rağmen her türlü gayreti göstererek çalıştım. Bu süre içerisinde sizden ve çalışma arkadaşlarımdan gördüğüm destek ve anlayış için teşekkür eder ve bu süre içerisinde sizi daha iyi tanıyabilmiş olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim .

 

Ancak üniversite olayı ile başlayan ve bugün arkasının kesilmeyeceğini anladığım suçlama süreci öyle görünmektedir ki devam edecektir.

 

Bu suçlamalara karşı alacağım hukuki ve siyasi tedbirler elbette vardır ve alacağım. Ne var ki belirli bir neden veya nedenlerle şahsıma karşı yürütülen bu kampanya doğal olarak Bakanlar Kuruluna da olumsuz etki yapacaktır.

 

Dört partinin büyük bir özveri  ve inançla, hazırlayıp uygulamaya çalıştığı hükümet programımız içerisinde  yer alan, halkımızın geleceğini güvence altına alacak, sosyal, ekonomik reformlar ve değişimlerin, yaşanan bu olaylardan olumsuz etkileneceği aşikardır.

 

Bu nedenle bir süreden beridir  yürütmekte olduğum Maliye Bakanlığı görevimden bugün itibarı ile istifa ettiğimi; siyasal ve hukuksal mücadelemi birey olarak devam ettireceğimi; bu hükümetin devamı halinde,  Meclis içerisindeki oyumu hükümet lehine kullanacağımı; görevden ayrılmamla birlikte tüm icraatlarımın denetlenmesini;  bugün bir yayın organında çıkan, ‘haberi’ kullanarak savcılıktan dokunulmazlığımın kaldırılması için girişimde bulunmanızı hassasiyetle talep ederim.  

Yıllardan beridir neden ve niçin hedef haline getirildiğimi hala bilmememe rağmen, vicdan huzuru içinde kendi mücadelemi sürdürmek boynumun borcudur.

 

Sizin şahsınızda, hükümette 14 ay görev yaptığım arkadaşlarıma başarılar diler saygılarımı sunarım.

 

Serdar Denktaş "

 

Denktaş hükümete destek vermeye devam edeceğini de duyurdu. Denktaş,  kendisine yapılan saldırı ve karalamalar karşısında böyle bir karar aldığını söyledi.
Denktaş, ülkenin önünde kendisinin engel olarak gösterilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Ülkenin önünü tıkayan kişi olarak lanse ediliyorsam. Ülkenin önünü açmak adına bu kararı verdim” diye konuştu.

Denktaş ayrıca, hükümetin önünü açmak üzere aldığı bu kararla birlikte sadece bakanlık görevinden istifa ettiğini, hükümete mecliste destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

Başbakan Tufan Erhürman ile de görüşen Denktaş, yeni Maliye Bakanı'nın DP'den olması koşulu öne sürmeyeceğini belirtti.

Denktaş'ın önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını açıklaması bekleniyor

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Maliye, Bakanı, Serdar, DENKTAŞ, İstifa, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı