Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 19:45
 
May: Brexit'i zamanında gerçekleştireceğim
İngiltere Başbakanı Theresa May, "Brexit'i zamanında gerçekleştireceğim. Bunu Birleşik Krallık halkı için yapacağım. Önümüzdeki günlerde bunu yapmak için ciddi müzakereler yürüteceğim" dedi.
DÜNYA Haberi


İngiltere Başbakanı Theresa May, Brüksel'de AB yetkilileriyle Brexit konusundaki temaslarının ardından basına açıklamalarda bulundu.

AB liderlerinin İngiltere'nin birlikten anlaşmalı olarak ayrılması yönünde istekli olduğunu gördüğünü belirten May, "Bu kolay olmayacak ancak AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve ben (anlaşmalı ayrılık konusunda) bir yol bulmak için görüş birliğine vardık" diye konuştu.

May, "Açık söyleyeyim, Brexit'i zamanında gerçekleştireceğim. Bunu Birleşik Krallık halkı için yapacağım. Önümüzdeki günlerde bunu yapmak için ciddi müzakereler yürüteceğim" ifadelerini kullandı.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile görüşmesinde kendisine dün kullandığı ifadelerin Brexit konusunda yardımcı olmayacağını söylediğini belirten May, söz konusu ifadelerin İngiltere genelinde memnuniyetsizliğe yol açtığını kaydetti.

Tusk, "Onu güvenli bir şekilde nasıl gerçekleştirecekleri konusunda ellerinde bir plan taslağı bile olmadan Brexit'i destekleyenlerin cehennemdeki özel yerinin neye benzediğini merak ediyorum" demişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: May:, Brexit'i, zamanında, gerçekleştireceğim,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı