Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 18:21
 
Özcafer: Kara Mercedesleri eleştirenler, şimdi o Mercedeslerle
KIBRIS Haberi


Demokrat Parti’nin 11’inci Olağan Kurultayı bugün gerçekleşiyor. 

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda saat 15.00’da başlayacak Kurultay’da, 76 kişilik Parti Meclisi’nde görev alacak isimlerin önceden belirlenmesi ve Genel Başkanlık için tek adayın Fikri Ataoğlu olması nedeniyle seçim yapılmayacak.

Kurultay’ın açılışı öncesi DP Genel Sekreteri Afet Özcafer, Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulundu.

“Fikri Ataoğlu’nun görevi devralacağı bu gün DP camiası için önemli bir gün” diyen Özcafer, “Sayın Serdar Denktaş, bilgisi ve deneyimiyle, her daim partinin içerisinde olacaktır” dedi.

Siyasi partilerin, kişilerle değil; misyonu, inancı ve ideolojik görüşleriyle var olduğuna dikkat çeken Özcafer, “KKTC var olduğu sürece DP de var olacak” diyerek, devletin yaşamasının kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

“DENKTAŞ’IN BUNDAN SONRAKİ DÜŞÜNCESİ CUMHURBAŞKANLIĞIDIR”

Denktaş’ın bundan sonraki süreçte yeniden DP Genel Başkanı olma olasılığına ilişkin soru üzerine Özcafer, “Serdar Bey babasından gördüklerini, her daim DP’ye aktarmaya devam edecek. Milli duygularla büyüyen bir insan bu tecrübeleri asla bir kalemde silemez. Ama gelecek için onun düşüncesi artık Cumhurbaşkanlığıdır” dedi. 

“BİZ HER ZAMAN ONUN YANINDA OLACAĞIZ”

Denktaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecine dair konuşan Özcafer, “Beki bu önem belki gelen dönem olur ama bundan sonraki hedefi budur. Bu tecrübelerini bizlerle paylaşarak yeni genel başkanla beraber bu yolda yürüyeceğine inanıyorum. Biz her zaman onun yanında olacağız” şeklinde konuştu. 

Denktaş’ın, siyasi parti liderleri arasında en tecrübeli isim olduğuna dikkat çeken Özcafer, “hem iç hem de dış siyasette güçlü bir kişilik. Ben 10 yıldır siyasetteyim. Hatasız kul olmaz, eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Esas olan özgür bireylerin, özgür medyanın, siyasileri eleştirme hakkını sevgi ve saygı çerçevesinde yapıcı eleştirilerle yapmasıdır” ifadelerinde bulundu.

“SON SEÇİMLERDE BEKLEDİĞİMİZ OYU ALAMADIK… BUNUN NEDENİ DOĞRULARI SÖYLEMEMİZ”

Son seçimlerde bekledikleri oy oranına ulaşamadıklarını anlatan Özcafer, bunun nedenini şöyle aktardı:
“Biz son seçimlerde beklediğimiz oy oranlarına ulaşamadık. Nedeni şöyle; maalesef doğruları söylediğimiz için, halkın duymak istediğini değil de halkın yaşayacağını anlattığımız için yeterince destek göremedik. Biz halkta kusur aramıyoruz. Demek ki daha çok çalışmamız, anlatmamız gerekiyor. Biz seçimlerde sadece doğruyu söyledik, bundan vazgeçmememiz gerek. Tek kişi kalsak dahil…”

“KARA MERCEDESLERİ ELEŞTİRENLER, ŞİMDİ O MERCEDESLERİN İÇİNDE”

UBP – DP Hükümetinde, Serdar Denktaş’ın Maliye Bakanlığı görevini üstlendiği süreçte yaşanan ‘kara Mercedesler’ tartışmalarını anımsatan Özcafer, “Bu mesele çok tepki toplamıştı. Biz bu araçların alım nedenlerini, piyasanın altında bir rakamla alındığını açıklamıştık. Fakat o dönem yeni siyasete atılan bazı isimler, bu durumu  çok eleştirmişti. Fakat bugün, o isimler, alınan o Mercedeslerin içinde. Halkın bunları görmesini istiyoruz. Verilen sözlerin hatırlanmasını istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özcafer:, Kara, Mercedesleri, eleştirenler,, şimdi, o, Mercedeslerle,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı