Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 23:27
 
Özcenk: Yanlış bir şey yapılmışsa elbette gereği yapılır
KIBRIS Haberi


Erdal Özcenk, DAÜ Rektörlüğü ile ilgili medyada yer alan haberlerle ilgili YÖDAK'ın hazırlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiği raporun, henüz ellerine geçmediğini belirterek yanlış bir işlemin tespiti durumunda gereğinin mutlaka yapılacağını söyledi.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk, DAÜ Rektörlüğü ile ilgili medyada yer alan haberlerin üniversiteyi yıpratma tehlikesi bulunduğunu ancak YÖDAK’ın hazırlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiği raporun, henüz ellerine geçmediğini, gelmesi durumunda ve yanlış bir işlemin tespiti durumunda gereğinin mutlaka yapılacağını kaydetti.
Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ilgili olumsuz ve maksatlı haberler yapıldığını ifade ederek bu haberlerin büyüme sağlayan üniversiteye zarar verdiğini ifade etti.

Kıbrıs Postası’na konuşan Dr. Erdal Özcenk ise basın açıklamasındaki ifadelere açıklık getirerek, gazetelerde yer alan Rektör Necdet Osam’ın birtakım gayrı yasal işlemler gerçekleştirdiği ile ilgili haberlerin kuruma zarar vermesi ile ilgili endişeler taşıdıklarını ifade etti.

Özcenk, rektörün değiştirileceği ile ilgili basın mensuplarının sorularına da maruz kaldığını, ancak şu anda böyle bir gündem olmadığını ifade etti.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, YÖDAK’ta Rektör ile ilgili bir raporun hazırlandığını ve Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştığı ile ilgili bilgi sahibi olduklarını ancak, DAÜ VYK’sına henüz ulaşan herhangi birşey olmadığını kaydetti.

Özcenk, ifade edildiği gibi rektör ile ilgili olumsuz bir rapor gelmesi durumunda ve DAÜ’de yanlış bir işlemin yapılmış olduğunun tespiti halinde bu tavrın değişeceğini belirtti ve “DAÜ’de yanlış bir şey yapılmışsa elbette ki gereği yapılır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özcenk:, Yanlış, bir, şey, yapılmışsa, elbette, gereği, yapılır,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı