Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 15:00
 
Özdenefe: Yüzde 800 indirimin nedeni açıklanmalı
KIBRIS Haberi


CTP Milletvekili Özdenefe, “Tabii ki her koşulda yurttaşın bütçesi rahatlatılmalı” diyerek, yine de bu indirimin nedeninin açıklanması gerektiğini dile getirdi.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda ilk olarak Başkanlığın Genel Kurul’a sunuşlarına yer verildi.

Bu bölümde, Danışma Kurulu’nun Genel Kurulun bugünkü birleşimine ilişkin Kıb-Tek Meclis Araştırma Önergesi’nin ele alınması kararı oylandı ve onaylandı. 

İdari Kamu ve Sağlık İşleri Komitesinin ivedilikle görüşülen Sivil Havacılık Dairesi (Kuruluş Görev Ve Çalışma Esasları) Değişiklik Yasa Tasarısı’nın Genel Kurulda üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi oylandı ve onaylandı.

Daha sonra Başbakanlığın 2019 Mali Yılı Bütçesi 01.01.2019-30.09.2019 devresi bütçe uygulama sonuçlarını gösteren cetvel bilgiye sunuldu.

Genel Kurul’da daha sonra 62. madde tahtında Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) adına milletvekili Fazilet Özdenefe, telekomünikasyon ücretlerinde yapılan indirim konusunda söz aldı. 

Ülkenin içinde olduğu bu ekonomik koşullarda kimsenin herhangi bir indirime karşı olmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Özdenefe, Kasım ayındaki son değişiklikten önce Mayıs ayında bir değişiklik yapıldığını anımsattı.

O dönem yapılan zamdan sonra da fiyatların maliyet değerinden aşağı olduğunu dile getiren Özdenefe, o günden bu güne telefon kullanım sıklığında bir değişiklik olmamasına rağmen yüzde 800 oranında indirim yapıldığını söyledi.

“YÜZDE 800 İNDİRİMİN NEDENİ AÇIKLANMALI”

“Tabii ki her koşulda yurttaşın bütçesi rahatlatılmalı” diyen Özdenefe, yine de bu indirimin nedeninin açıklanması gerektiğini dile getirdi. Arada oluşacak açığın başka bir yerden telafi edilip edilmeyeceğini soran Özdenefe, bu karar alınırken Tel-Sen gibi paydaşlarla görüş alışverişi yapılmadığını söyledi. 

Özdenefe, bunun kamu-özel ortaklığı girişimiyle ilgili olup olmadığı sorusunun akla geldiğini dile getirdi. Kurum gelirlerinin 8’e 1 oranda düşürüldüğünü anlatan Özdenefe, bunun kurumu orta ve uzun vadede ciddi zararlara uğratabileceğini kaydetti ve konuyla ilgili bilgi istedi. 

Özdenefe, bu tip zararlar sonucu zaten hali hazırda kaynak ve yatırım sıkıntısı yaşayan kurumun ne gibi sonuçlarla karşılaşacağının göz önüne alınıp alınmadığını sordu. 

Özdenefe, böyle bir indirimin Maliye’ye nasıl etki edeceğini de sordu. Özdenefe ilgili bakanlardan konuyla ilgili bilgi istedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özdenefe:, Yüzde, 800, indirimin, nedeni, açıklanmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı