Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 15:19
 
Özersay: Olağanüstü durum yok, hayat normale döndü
KIBRIS Haberi


Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Girne’deki mühimmat deposunun patlamasına ilişkin kriz masasının aldığı kararları kamuoyu ile paylaştı. Bölgede ava açık bir bölge olduğunu, o bölgeyi ava kapattıklarını açıklayan Özersay, “İtfaiyenin aldığı tedbirlere göre, bekletilen itfaiye araçları var.

Basın mensupları, görüntü almak ve röportaj yapmak için bu bölge yakınlarındaki yol kenarlarında duruyor, bunun kesinlikle yapılmaması gerekiyor, yol sadece trafik amaçlı açılmıştır” ifadelerini kullandı.

Geçen sürede yaralı bağlamında yapılan taleplere anında yanıt verildiğinin altını çizen Bakan Özersay, 2 kişinin tedavisinin devam ettiğine dikkat çekti.

Vatandaşı ülkemizde bulunan 16 farklı ülkenin büyükelçilikleri ile temas edip bilgi verdiklerini aktaran Kudret Özersay, “Türkiye’den gelen teknik ekip ile birlikte bölgede genel bir arama yapılacak.

Eğer bir cisim gören varsa, yetkililere, 0548 866 1488, 0548 844 70 42, 0548 874 70 42 no’lu telefonlara haber vermeleri önem arz etmektedir” dedi.

Patlamanın neden meydana geldiğinin tespit edileceğini belirten Özersay, “Cephaneliğin tümü değil, belirli bir bölümünde patlama meydana geldi.

Şu an için bölgede olağan üstü bir durum söz konusu değil, bölgede hayat normale döndü.

Turistler, tesislere gelmeye ve yerleşmeye devam ediyor. Sadece tedbir maliyetinde kararlar aldık” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özersay:, Olağanüstü, durum, yok,, hayat, normale, döndü,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı