Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 17:29
 
Özersay: Ortada bir sınav iptali yok
KIBRIS Haberi


Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in münhaller konusundaki sorularına yanıt verdi. Özersay, gerçekleştirilmiş olan banka sınavının DAÜ tarafından yapıldığını ve henüz yapılmamış sınavla ilgili olarak ise ortada bir sınav iptali olmadığını söyledi.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Sivil Havacılık Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı oy birliğiyle kabul edildi. 

Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in münhaller konusundaki sorularına yanıt verdi.

Soruda iki sınava yer verildiğini birinin yapılmış birinin de yapılacak olan bir sınav olduğunu söyleyen Özersay, gerçekleştirilmiş olan banka sınavının DAÜ tarafından yapıldığını dile getirdi.

Özersay yazılı sınav sonrası gerçekleşen mülakatla ilgili, “Söylediğiniz şey doğru olmuş olsa yapılan sıra altüst olurdu. Mülakat ardından ilk 3 sıra, 6. ve 8. sıralar alındı. Mülakat yapanların takdiri vardır” dedi.

Henüz yapılmamış sınavla ilgili olarak ise ortada bir sınav iptali olmadığını söyleyen Özersay, kurumun kendi içerisindeki terfi değerlendirmesinde, dışardan alımlardan farklı olarak şube amirlerinin bir performans değerlendirmesi yapması ardından mülakat yapılmasının planlandığını ancak performans değerlendirmesinde herkesin eşit puan alması nedeniyle yine üniversiteden hizmet alımı yapılarak yazılı sınav ve mülakat yapılmasına karar verildiğini söyledi. Sınav duyurularının gerektiği şekilde yapıldığını söyleyen Özersay, sınavlar konusunda atılan doğru adımlara destek beklediklerini söyledi.

İşe alınanların isimlerini bile bilmediğini ve bilmekle de ilgilenmediğini kaydeden Özersay, bakanların birinci derece yakını olan ve istihdam edilmeyenler olduğu göz önüne alındığında belki hiç yapılmayan kadar adil bir sınav gerçekleştirildiğinin görülebileceğini anlattı.

Özersay mülakatlarda görüntü ve ses kaydı alınmasını da rica ettiğini söyledi.

“İyi bir iş yapıldı destek bekliyorum” diyen Özersay, ilgili kişilerin verilen yanıttan tatmin olmazsa konuyu mahkemeye taşıyabileceğini, sınav sürecinin olabildiğince adil yapıldığını düşündüğünü söyledi.

Konuşmaların ardından tasarı oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özersay:, Ortada, bir, sınav, iptali, yok,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı