Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:13
 
Özyiğit: Hükümet İmar Planı sürecini siyasi ve ticari rant rekabetine dönüştürmüş durumdadır
KIBRIS Haberi


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümetin İmar Planı sürecini siyasi ve ticari rant rekabetine dönüştürmüş durumda olduğunu kaydetti.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Başbakan Tatar, 30 Aralıkta Birleşik Kurula sunulan ve resmi gazetede yayınlanmak üzere Birleşik Kurul tarafından onaylanan İmar Planı’nın yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

Gelinen aşamada Hükümet İmar Planı sürecini maalesef siyasi ve ticari rant rekabetine dönüştürmüş durumdadır. Kamu yararına hareket etmeyi amaçlayan bir hükümet geldiğimiz aşamada ya 30 Aralık tarihinde Birleşik Kurula sunulan planı resmi gazetede yayınlama, ya da emirname süresini uzatıp plan konusundaki çalışmalarını makul bir süre daha sürdürme konusunda uzlaşmalıdır.

Aksi, kesinlikle toplumun lehine bir süreç değildir. Hükümet içindeki uyumsuzluk maalesef kaos ortamı yaratmakta ve ülke de bundan zarar görmektedir. Hükümet ortaklarının görevi kendilerine göre siyasi pozisyon belirleme değil, plan üzerine kamu yararını içerecek şekilde uzlaşarak hayata geçirmektir.

Bu ülkenin ihtiyacı, zümresel değil, toplumsal yararın gözetildiği, plansızlık yerine planlamanın içselleştirildiği, bireylerin değil ülkenin geleceğinin tercih edildiği uygulamaların yaşam bulmasıdır. Üzülerek görmekteyiz ki bugün halen bundan çok uzaktayız."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özyiğit:, Hükümet, İmar, Planı, sürecini, siyasi, ve, ticari, rant, rekabetine, dönüştürmüş, durumdadır,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı