Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 16:36
 
Özyiğit: Ülkenin bağımsız yargıya ihtiyacı var
KIBRIS Haberi


Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Hukuk Muhakemeleri Usulü (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:105/2/2019) ve Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin tasarıya ilişkin raporu okundu.
Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanı, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun komite raporunu okumasının ardından ilk sözü TDP Milletvekili Cemal Özyiğit aldı.

Özyiğit, bir dönem mazbata krizleri yaşandığını hatırlatarak, mecliste yapılan düzenlemeyle mazbata sorunu yaşayanların sıkıntılarının giderildiğini ancak bu kez de alacaklıların sorun yaşadığını söyledi. Komitenin bu çerçevede iyi bir iş çıkardığını kaydeden Özyiğit, yapılan çalışmayla tebliğ ve tahsilat sorunlarının giderilmesi umudunu dile getirdi.

Ülkenin Adalet Bakanlığı’na değil de, bağımsız yargıya ihtiyacı olduğunu dile getiren Özyiğit, yargıda reformun gerekli olduğunu ama Adalet Bakanlığı’nın gerekli olmadığını söyledi. Özyiğit, tasarıya oylarının olumlu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından tasarı madde madde görüşülerek, oylandı. Kurul daha sonra Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:111/2/2019) ve İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesinin Tasarıya ilişkin Raporu ele aldı ve madde madde oylamasını yaptı.

İvedilikleri olmadığı içinde her iki yasa tasarısının bütünü üzerindeki oylama bir sonraki birleşime bırakıldı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özyiğit:, Ülkenin, bağımsız, yargıya, ihtiyacı, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı