Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 13:47
 
Prodromu: İstişareler devam ediyor
GÜNEY KIBRIS Haberi


Rum lider Anastasiadis ile BM Genel Sekreteri'nin Özel Görevlisi Lute'un görüşmesinin ardından açıklama yapan Prodromu, “Referans şartlarının belirlenmesi amacıyla istişareler devam ediyor” dedi.

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Rum lider Nikos Anastasiadis ve BM Genel Sekreteri’nin Özel Görevlisi Jane Holl Lute arasında bugün yapılan yeni görüşmeyi ‘verimli’ olarak niteledi, Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlaması amacıyla Referans şartlarının belirlenmesi için istişarelere devam edildiğini söyledi.
Anastasiadis ve Lute arasında yapılan görüşmenin ardından açıklamada bulunan ve Lute ile iki lider arasında ortak bir görüşmenin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili bir soruya Sözcü, şu an açıklama için hiçbir şey olmadığı; çalışmalara devam edildiği ve gelişme olması durumunda açıklamalar yapılacağı yanıtını verdi.

Referans şartlarının belirlenmesi için engel yaratılıp yaratılmadığı ile ilgili başka bir soruya Prodromou, “çalışmalara devam ediyoruz” yanıtını vermekle yetindi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Prodromu:, İstişareler, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı