Haber Detayı
13 Ağustos 2019 - Salı 18:16
 
Sağlık Bakanı, ev önünde kesilen kurbanın arkasında poz verdi....
Polat Alper, Kıbrıs Postası'ndaki makalesinde konuyu gündeme getirdi: Henüz 2 ayı aşkın bir süredir bakan olmasına rağmen, medyada yer alan Sağlık Bakanlığı’nın kapısının önündeki hijyen olmayan görüntüye sebep olan çöp bidonları konusunda duyarlı davranmazken, bunun üzerine bir de kurban kesiminde uyulması gereken yasal zorunlulukları çiğneyen görüntüler verdi. Ne de olsa mevzu halk sağlığını alakadar eden bir durumdur ve takdir, yasalarımızın uygulanmasından sorumlu makamlarımızın, daha da önemlisi kendisini Sağlık Bakanlığı makamına atayan Başbakan Ersin Tatar’ındır.
KIBRIS Haberi


Polat Alper'in makalesi:

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, bayram boyunca kesilecek kurbanlıklar konusunda bayram öncesi uyarıda bulunmuştu.

Bakan Oğuz “Toplum sağlığını etkileyen bulaşıcı hastalıklara yol açmamak için atıkların gömülmesini istedi ve vatandaşlardan kurbanlıklarını resmi mezbahalarda kesmesini istedi.” Bakan uyarılarına şöyle devam etti ve ülkemizde son günlerde toplumsal sağlığı etkileyen bulaşıcı hastalıkların varlığının altını çizerek vatandaşın buna sebebiyet vermemesini istedi. 

Ülkemizde her yıl Veteriner Dairesi de bu konuda muhakkak uyarı yapıyor. Her yıl yapılan uyarı da hemen hemen aynı oluyor ve çok nettir.

Veteriner Dairesi, Kurban Bayramı öncesi her yıl kurban kesimi sırasında uyulması gereken sağlık ve hijyen kurallarını hatırlatır ve kesimlerin mezbahalarda ve veteriner kontrolünde yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu vurgular. 

Evet yanlış okumadınız, ülkemizde kesimlerin mezbahalarda ve veteriner kontrolünde yapılması yasal bir zorunluluk.

Yasal zorunluluklar her vatandaş için geçerlidir. Bu başbakan da olsa, bakan da olsa, milletvekili de olsa.

Yukarda okuduklarınız, duayen gazeteci ağabeyimiz Ahmet Tolgay’ın bir paylaşımının ardından gözümün önünden film şeridi gibi geçenler. 

Ahmet Tolgay paylaşımında, Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi tüm bu yasal zorunlulukları hiçe saydığını söylüyor hatta bunu bir fotoğrafla da gösteriyordu.

Sağlık Bakanı Ali Pilli ile birkaç kez bir araya gelme imkanım oldu kendisi ile ilgili düşüncem kişiliği ile ilgili son derece olumlu oldu, yıllardır tanıyanlardan da sevilen ve yardımsever bir doktor olduğunu hep duyarım.

Fakat, doktorluğu da dahil tüm bu olumlu vasıflarının maalesef Sağlık Bakanlığı makamını başarı ile yönetebilme becerisinin olup olmadığına delalet olmadığını da atlamamak lazım. 

Henüz 2 ayı aşkın bir süredir bakan olmasına rağmen, medyada yer alan Sağlık Bakanlığı’nın kapısının önündeki hijyen olmayan görüntüye sebep olan çöp bidonları konusunda duyarlı davranmazken, bunun üzerine bir de kurban kesiminde uyulması gereken yasal zorunlulukları çiğneyen görüntüler verdi.

Ne de olsa mevzu halk sağlığını alakadar eden bir durumdur ve takdir, yasalarımızın uygulanmasından sorumlu makamlarımızın, daha da önemlisi kendisini Sağlık Bakanlığı makamına atayan Başbakan Ersin Tatar’ındır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sağlık, Bakanı,, ev, önünde, kesilen, kurbanın, arkasında, poz, verdi....,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı