Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 16:52
 
Şahali: Medyanın özgür olabilmesi için meclise görev düşüyor
KIBRIS Haberi


CTP Milletvekili Şahali, Medyanın özgür olabilmesi için meclisin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı.
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gazimağusa Milletvekili Erkut Şahali de “Kurumsal Medyanın Önemi ve Hükümetin bu konusundaki tavrı” hakkında konuştu.

Şahali, hükümet yetkililerinin genel kurul salonundan “toplu çıkış” yapmasını eleştirerek, medyanın dünyanın her yerinde 4. güç olarak kabul edildiğini ve süreç içerisinde medyanın toplumdaki yerini anlattı.

Erkut Şahali, doğru haber aktarma zorunluluğu olan geleneksel medyanın ekonomik olarak kendi kendine yetmesi gerektiğini söyleyerek, “Eğer ekonomik olarak ayakta duramayan ve birilerinin desteğiyle ayakta kalan medya kamuoyunu doğru bilgilendiremez” dedi.

Medyanın özgür olabilmesi için meclisin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Şahali,  medyanın da yerine getirmesi gereken ahlaki sorumlulukları unutmaması gerektiğini söyledi.

Şahali, medya kuruluşlarına stajyerlerin çok hızlı giriş çıkış yaptığı bir ortamda fahiş hataların olmasının çok doğal olduğunu ancak bu konuda herkese düşen sorumluluklar olduğunu ve medya mensuplarının eğitilmesinde, doğru habere ulaşmasında hükümetin çalışmalar yapması gerektiğini anlattı.

PİLLİ: “MEDYA, SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN OLUMLU İCRAATLARINI GÜNDEME GETİRMELİ”

Sağlık Bakanı Ali Pilli ise, medyanın ülke için çok önemli olduğuna işaret ederek, bakanlığın yanı sıra hükümetin de bu konuya çok önem verdiğini ifade etti ve medyadan Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı olumlu icraatları gündeme getirmesini istedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şahali:, Medyanın, özgür, olabilmesi, için, meclise, görev, düşüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı