Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 13:33
 
Sendikal Platform'dan Meclis önünde eylem
KIBRIS Haberi


Sendikal Platform, Cumhuriyet Meclisi’nin yeni yasama döneminin ilk gününde Meclis önünde eylem yaptı.

Yapılan basın açıklamasında ilk söz alan Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, Meclis’te uzun zamandır halk için hayırlı bir yasa getirilmediğini savunarak “Son imzalanan protokol çerçevesinde toplumun malı olan son değerler son dönemde da bir bir toplumun elinden alınmak istenmektedir” dedi.

Kamu-özel ortaklığıyla birlikte devletin elinde sadece Meclis’in kalacağını iddia eden Bıçaklı, “Bu ülkenin değerlerini satmak kimsenin yetkisinde değildir” dedi.

 

Türk-Sen Başkanı Bıçaklı’nın ifadeleri şu şekilde:

“Bu meclisin uzun zamandır halk için hayırlı bir yasa getirdiklerini görmedim. Gözümüz aydın meclis açılıyor bakanlıklarda hazırlıklar başladı. Son imzalanan protokol çerçevesinde toplumun malı olan son değerler son dönemde da bir bir toplumun elinden alınmak istenmektedir. Toplu İş Sözleşmesi (TİS) grev ve referandum yasasında değişiklikler yapılacak, ‘TİS’ ortadan kaldırılacak.

Özel sektörde de sendikalaşmayı teşvik edecek çalışmalar yapmayacağız dedi bakanlık. KIB-TEK 3’e bölünecek Telefon Dairesi kamu-özel ortaklığı olacak. Koçan bizde ama kurum özele devredilecek. Koopbank özelleştirilecek, bağlı kurumlar kapanacak. Devletin elinde bir tek meclis kalacak içinde de vekiller olacak. Bu ülkenin değerlerini satmak kimsenin yetkisinde değildir.”

Bıçaklı’nın açıklamasının ardından ortak basın açıklaması okundu. Ortak açıklamanın ardından eylemciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sendikal, Platform'dan, Meclis, önünde, eylem,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı