Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 19:09
 
Senin: Belgeler dururken, aksini savunanlar var
KIBRIS Haberi


Demokrat Parti Milletvekili Serdar Denktaş’ın, dörtlü koalisyon hükümeti döneminde, oğlunun şirketi için ‘Bakanlar Kurulu’ndan gizli” bir şekilde kiraladığı arazilere ilaveten 60 arazi daha kiraladığına ilişkin çıkan haberler, hem Denktaş hem de dörtlü koalisyon dönemindeki bazı bakanlar tarafından yalanlandı.

Yapılan açıklamalar üzerine kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım gerçekleştiren Halkın Partisi Genel Sekreteri Yenal Senin, “dörtlü hükümet döneminde kabinede yer alan bazı arkadaşların ve konunun ilk muhatabı Serdar Bey’in olayı olmamış gibi göstermesini anlamlandıramıyorum” dedi.

Serdar Denktaş’ın, dörtlü koalisyonun bozulmadan evvelki son Bakanlar Kurulu toplantısında sunduğu belgelerde, basında çıkan belgelerin bulunmadığını savunan Senin, “Kimse kusura bakmasın ama kendi verdikleri belgede gizledikleri ya da en iyi ihtimalle yazmayı unuttukları ilave bir 60 dönüm arazi kiralaması daha dün yayınlanan sözleşmelerle ortaya çıkmıştır. Belge ortada dururken gözümüzün içine baka baka bunun aksini savunmaya çalışanların var olması kabul edilemez” dedi.

Senin, “kimin haklı olduğunu görmemiz, topluma gerçeği iletmemiz bağlamında bize ve diğer partilere ilgili şirketin kiraladığı yerlerle ilgili verilen belgeyi sizlere sunuyorum” diyerek, bahsi geçen belgeleri, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı.

HP Genel Sekreteri Senin’in açıklaması ve paylaştığı belgeler şöyle:

“Dün basına yansıyan ‘arsa olayı’ gündemin en önemli haberi olurken, maalesef dörtlü hükümet döneminde kabinede yer alan bazı arkadaşların ve konunun ilk muhatabı Serdar Bey’in olayı olmamış gibi göstermesini anlamlandıramıyorum. Mayıs 2019' da Halkın Partisi bu konuda hassasiyetini ortaya koymuş, dönemin Maliye Bakanı Serdar Bey de dörtlü koalisyonun diğer üç ortağına, yani CTP, HP ve TDP Genel Başkanları'na “bizim hükümetimiz döneminde yaptığım kiralamalar bunlardır” diyerek birer dosya vermiştir. Ancak bu verdiği dosyada ve belgelerde dün 60 dönümlük arazi kiralamasının yer almadığını gördük. Bu, 2017 yılında yine oğlunun şirketine kiraladığı 58 dönümden ayrı, ona ilaveten bir 60 dönümdür. Bunun akabinde dün, o dönem kabinede bulunan bazı bakanlar ise bunu kabul etmeyen açıklamalarda bulundu. Kimse kusura bakmasın ama kendi verdikleri belgede gizledikleri ya da en iyi ihtimalle yazmayı unuttukları ilave bir 60 dönüm arazi kiralaması daha dün yayınlanan sözleşmelerle ortaya çıkmıştır. Belge ortada dururken gözümüzün içine baka baka bunun aksini savunmaya çalışanların var olması kabul edilemez. Bu nedenle kimin haklı olduğunu görmemiz, topluma gerçeği iletmemiz bağlamında bize ve diğer partilere ilgili şirketin kiraladığı yerlerle ilgili verilen belgeyi sizlere sunuyorum:”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Senin:, Belgeler, dururken,, aksini, savunanlar, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı