Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 22:20
 
Tatar, Londra’da: UBP’nin kendi adayını göstermesi isteniyor
KIBRIS Haberi


Londra’da temaslarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, Londra temasları sırasında BRT’ye konuşarak, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Parti teşkilatlarımın, tabanımın ve Kıbrıs Türk halkından gelen sese baktığının altını çizdi ve “Bize gelen ses; Cumhurbaşkanlığı makamına UBP’nin kendi adayını göstermesidir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Tatar, KKTC’de yeni yeni iş imkanları doğduğuna işaret ederek, dolayısıyla İngiltere’deki insanların KKTC’ye dönerek KKTC’de çalışabilmelerinin önemli bir dileği olduğunu belirtti. İngiltere’de önemli bir potansiyel olduğuna dikkat çeken Başbakan Tatar, “Yüz binlerce vatandaşımız burada yaşıyor.  Yapılacak çok şeyler var, hepsinin aynı anda yapılması mümkün değil, ancak böyle ortamlarda bir araya gelmek çok güzel bir duygu” ifadelerini kullandı.

“HÜKÜMETİMİZİN İLİŞKİLERİN GELİŞMESİNDE, BÜYÜK BİR SORUMLULUĞU VAR”

Uzun yıllar İngiltere’de yaşadığını, çok sayıda tanıdığı olduğunu, dolayısıyla sabah saatlerinden itibaren temasları olduğunu anımsatan Ersin Tatar, şunları söyledi: “Londra ve İngiltere ile ilişkilerin nasıl daha da gelişmesi gibi konuları hep birlikte görüştük. Çok da ilgi olduğunu gördüm. Çeşitli dernek yetkilileri ile birçok konuyu görüşüyoruz.

Hükümetimizin ilişkilerin gelişmesinde, görüş alış-verişinde büyük bir sorumluluğu var”

“YENİ NESLİN DE HALKIMIZA KAZANDIRILMASI MÜCADELE İSTER”

Bu topraklara eskiden göçmen olarak gelen, ekmeğini çıkartmak için var gücü ile çalışan insanların, yüreğinin bizim yüreğimiz olduğunu söyleyen Tatar, “Günün sonunda yeni neslin de halkımıza kazandırılması mücadele ister. Çaba olduğunu görüyorum, bu çabanın neticesinde diasporada Kıbrıs Türk halkı etkinliğini devam ettirmektedir.

“BURADA ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL VAR”

Brexit’ten sonra ilişkilerin daha da gelişeceğini ifade eden Tatar, şunları kaydetti: “AB dışında İngiltere’nin Türkiye ve KKTC ile ilişkilerinin daha da geliştirilebileceğini konuştuk. Burada önemli bir potansiyel var. Yüz binlerce vatandaşımız burada yaşıyor.  Yapılacak çok şeyler var, hepsinin aynı anda yapılması mümkün değil, ancak böyle ortamlarda bir araya gelmek çok güzel bir duygu.

“BİRBİRİMİZİ DAHA DA YAKINLAŞTIRMAK HEPİMİZİ DAHA DA GÜÇLÜ HALE GETİRECEK”

Geleceğe olan yürüyüşte birliktelik ve ona göre politika geliştirmenin çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizen Tatar, “Kıbrıslı Türkler dünyanın her yerinde var, birbirimizi daha da yakınlaştırmak hepimizi daha da güçlü hale getirecek” ifadelerini kullandı.

“GÜNÜN SONUNDA KKTC’YE KATKILARI DA ÇOK ÖNEMLİDİR”

KKTC’de yeni yeni iş imkanları doğduğunu, dolayısıyla İngiltere’deki insanların KKTC’ye dönerek KKTC’de çalışabilmelerinin önemli bir dileği olduğunu anlatan Ersin Tatar, “Hepsinin günün sonunda yüreği KKTC’de atmaktadır. Bulundukları yerlerdeki başarıları elbette bizim de başarımızdır, ancak günün sonunda KKTC’ye katkıları da çok önemlidir” diye konuştu.

“GELEN SES; CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA UBP’NİN KENDİ ADAYINI GÖSTERMESİDİR”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda konuşan Tatar, şunları söyledi: “Parti teşkilatlarımın, tabanımın ve Kıbrıs Türk halkından gelen sese bakarım.

UBP çok önemli bir parti ve başarısında hepimizin payı var. Çok önemli isimlerin çok önemli alanda başarılı olanların partisidir. Bize gelen ses, Cumhurbaşkanlığı makamına UBP’nin kendi adayını göstermesidir. UBP’den gelen ses, en fazla oyu alabilecek olan aday ile bu yarışa girmektir. Bunu değerlendireceğiz. Parti olarak en iyi şekilde bu meseleyi tartışıyoruz”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Tatar,, Londra’da:, UBP’nin, kendi, adayını, göstermesi, isteniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı