Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:25
 
Trump'ın Erdoğan'a skandal mektubu: 'Aptal olma'
DÜNYA Haberi


Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye başlattığı operasyonun ardından gerilen Washington-Ankara hattını daha da gerecek bir mektup ortaya çıktı.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektup paylaşıldı.

 

 

Beyaz Saray tarafından doğrulanan mektupta Trump, Erdoğan'a yönelik olarak "Sen binlerce kişinin katledilmesinden, ben de Türk ekonomisinin yok edilmesinden sorumlu olmak istemem. Gel anlaşalım. Sert bir adam olma. Aptal olma" ifadelerini kullanıyor. 

"Seni arayacağım" ifadesiyle biten Trump'ın mektubu şöyle:

“Sayın Başkan,

İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Rahip Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa sonsuza dek şeytan olarak görüleceksin. Sert bir adam olma. Aptal olma.

Seni daha sonra arayacağım.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Trump'ın, Erdoğan'a, skandal, mektubu:, 'Aptal, olma',
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı