Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:09
 
'Türkiye, Ege ve Akdeniz'de, 'oldubittiler' yaratmak istiyor'
DÜNYA Haberi


Yunanistan Dışişleri Bakanı Katrougalos, son günlerde Akdeniz'de yaşanan sıcak gelişmeler hakkında konuştu. Katrougalos, "Türkiye, Akdeniz'de ve Ege'de sürdürdüğü faaliyetlerle bir savaş yaratmak istemiyor sadece 'oldubittiler' yaratmak istiyor" dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrougalos, “Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın ‘Münhasır Ekonomik Bölgesinde’ (MEB) ve Ege’deki faaliyetlerinin amacının bölgede gerginlik yaratmak olduğunu” söyledi. “Buna rağmen, Türkiye’nin amacının Ege’de ‘sıcak’ bir olay yaratmak olmadığını” vurguladı.
Yunan radyo kanalı Real FM’e konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Katrougalos, “Türkiye’nin kışkırtıcı eylemleri sonucu ortaya çıkan gerginliğin Ege’de bir kaza olasılığını artırdığını” söyledi. Katrougalos, “Yunanistan ve Türkiye arasında güven artırıcı önlemler konusunun tartışılmasının, gerilimin artması ve Ege’de istenmeyen bir gelişmenin önlenmesini amaçladığını” belirtti.

Katrougalos, “Yunanistan'ın güçlü diplomasisinin Türkiye’nin kışkırtıcı eylemlerine karşı önemli bir koruyucu faktör olduğunu” iddia etti ve “Türkiye bir savaş yaratmak istemiyor sadece ‘oldubittiler’ yaratmak istiyor” diyerek “uluslararası toplumun Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin davranışlarını oybirliğiyle kınamasının Ankara’nın planlarını çökerttiğini” iddia etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 'Türkiye,, Ege, ve, Akdeniz'de,, 'oldubittiler', yaratmak, istiyor',
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı