Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 12:08
 
Yavuz, Fatih ve Oruç Reis'in yanına demir attı!
KIBRIS Haberi


Karpaz açıklarındaki “Karpaz-1” hedefinde Haziran ayı başlarından beridir sondaj çalışması yapan Türkiye’nin Yavuz sondaj gemisi, geçtiğimiz hafta çalışmalarına son vererek bölgeden ayrılmış ve  “Bir sonraki görev için hazırlanmak” maksadıyla Mersin’e dönmüştü.

Online gemi takip sistemlerinde yer alan görüntülerde Yavuz’un; Türkiye’nin ‘Güzelyurt mevkii’ olarak adlandırdığı Baf açıklarında; bölgedeki faaliyetlerine devam eden Fatih sondaj ve Oruç Reis araştırma gemilerinin yanına giderek demir attığı görülüyor.

Yavuz’un bölgeden ayrılmasının ardından Baf açıklarına gitmesine ilişkin Ankara’dan henüz resmi bir açıklama gelmezken, Rum basını Yavuz’un “Karpaz-1” hedefinde bir şey bulamadığını, bölgede kalmasının anlamı olmayacağından bölgeyi terk ettiğini  iddia etmişti.

KKTC tarafından Türkiye’ye verilen ruhsat sahasında ilk sondajına geçtiğimiz Haziran ayında başlayan Yavuz, geçtiğimiz hafta Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı açıklarına dönerek demirlemişti.

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de konuyla ilgili açıklamada bulunarak, Yavuz gemisinin Mersin'de sonraki operasyona hazırlandığını duyurmuştu.

Kaynak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yavuz,, Fatih, ve, Oruç, Reis'in, yanına, demir, attı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı