Kıbrıs

HARMANCI: “BU İŞİN DİNGİLİ KOPTU”

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı sosyal medya hesabından cinsiyetçi ve ötekileştirici ithamları kınadı. Harmancı “Ben hiçbir iktidarın hiç bir çalışma arkadaşımızdan veya hiçbir yoldaşınızın kişilik haklarından büyük olmadığına inanmak isterim” ifadelerini kullandı.

İşte Harmancı’nın paylaşımı…

Siyasette neye “bu kadarı da artık fazla ama”, “bu işin dingili koptu” deniyorsa gerçek olması her alanda yozlaşmanın özellikle sosyal medya mecralarında kamunun önünde canlı olarak vuku bulma hali esasında.
Düşünün iki ortağın biri diğerine cinsiyetçi, kadını hiçe sayabilen konuşmalar gerçekleştirecek, geçiyorum herşeyi de değer mi gerçekten bunları içine sindirebilmesi insanın. Neye değer hangi makam veya mertebe bunları sindirebilmek için yeter olabilir ki.
Ben hiçbir iktidarın hiç bir çalışma arkadaşımızdan veya hiçbir yoldaşınızın kişilik haklarından büyük olmadığına inanmak isterim.
Zaten olmayan bir şeyi kimse daha fazla zorlamasın, hedefi belli bir erken seçim hükümeti ile bu ortamdan en erken zamanda çıkılması gerek.
Bu vesile ile sayın bakan Aysegul Baybars’a yönelik yöneltilen cinsiyetçi ve ötekileştirici ithamları kınıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu