Kıbrıs

ÖLÜ YUNUS KIYIYA VURDU

[ad_1]

Taşkent Doğa Parkı sosyal medya hesabından ,Tatlısu”da ölü bir yunus balığının karaya vurduğunu duyurdu. Kıyıya vuran ölü yunus Mehmet ve Yaman Duman tarafından farkedilerek Alo 1190 Yaban Hayat Destek Hattına bildirildi açıklandı.

İşte Taşkent Doğa Parkı’nın açıklaması…

Tatlısuda karaya vurmuş ölü yunus Mehmet ve Yaman Duman tarafından farkedilerek Alo 1190 Yaban Hayat Destek Hattına bildirildi.

İlk incelemelerde hayvanın yeni ölmüş ve dış muayenesinde ölüme sebebiyet verebilecek bir yara bulunmadığı tespit edildi. Hayvanın 1.80 boyunda ve 47.3kg kilo ağırlğında olduğu belirlendi. Ayrıca Genç(yetişkin altı, juvenil) hayvanın türünün çizgili yunus olduğu ve dişi olduğu tespit edildi.

SPOT – Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti ekipleri de hayvanı yerinde inceleyerek kendi çalışmaları için ölçümler ve doku örnekleri aldılar.

Hayvan DoğaPark tarafından teslim alınarak nekropsi için Yaban Hayat Hastanesine getirildi. Gün içerisinde yapılacak nekropsinin hayvanın ölüm sebebi ile ilgili ipuçları vermesi bekleniyor.

DoğaPark bünyesindeki Deniz Canlıları Merkezimizde deniz memelileri ile ilgili çalışmalar Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ve İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi işbirliği ile yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu