Türkiye

KISACIK HAYATI DRAMLARLA DOLU! 17’SİNDE GELİN, 18’İNDE ANNE,20…

[ad_1]

Emine’nin kısacık ömrüne sığdırdığı dram yürek burktu. 17’sinde gelin oldu, 18’inde anne… Şiddet gördüğü eşinden boşanmak istedi, olmadı. Evi terk etti, ailesine sığındı. 20’sinde kocası tarafından öldürüldü.

Türkiye Ankara Keçiören’de geçtiğimiz perşembe günü meydana gelen kadın cinayetinde dram çıktı. Emine, henüz 17 yaşındayken aşık olduğu Soner Yanıkoğlu ile evlenmek istedi. Ailesi karşı çıkınca Emine, “Baba, Soner’i çok seviyorum. Evlenmemize izin verin, yoksa kaçarım” dedi. Aile, istemeden de olsa kızlarının bu isteğini kabul etti. “Çocuk gelin” Emine, 2017 yılında 17 yaşındayken Soner Yanıkoğlu ile evlendi. Evlilikten bir yıl sonra henüz 18 yaşındayken anne oldu. Eşinden şiddet gördü, ailesinin yanına dönüp, 8 ay önce boşanma davası açtı. Aileler araya girdi, kocası da pişman olduğunu söyledi. “Çocuğum için” diyerek tekrar evine döndü, boşanma davasını da geri çekti. Ancak şiddet devam etti. Son olarak bir ay önce tekrar kocasından şiddet gören Emine, 1.5 yaşındaki oğlunu da alarak babasının evine döndü. Bu sefer kesin boşanmak için karar aldı.

 KAPIYI KIRIP ÖLDÜRDÜ

 Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre “Eve dönmesen seni öldüreceğim” diye mesaj atan Soner Yanıkoğlu, olumsuz cevap alınca pompalı tüfeği alarak eşinin kaldığı eve gitti. Giriş kapının kilidini kırarak içeriye giren Yanıkoğlu, 1.5 yaşındaki oğlunun gözü önünde eşi Emine’ye pompalı tüfekle ateş etti. 20 yaşındaki Emine, geride 1.5 yaşındaki oğlunu, hayallerini, umutlarını bırakarak hayata veda etti. Sosyal medyadaki “Hayat çok kısa acilen mutlu olmamız lazım” paylaşımı kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu